Mistra ja Klaipeda Dragunase heitlus lõppes Eesti klubi võiduga

Tiimid kohtusid viimati oktoobris, viskel Kaspar Lees
Tiimid kohtusid viimati oktoobris, viskel Kaspar Lees — FOTO: Arvi Sirm/Baltic Handball League

Sel nädalavahetusel toimuva Balti liiga avapauk kõlas Leedus, kui kohtusid külalismeeskond Mistra ja võõrustaja HC Klaipeda Dragunas. Adrenaliinirohke mäng lõppes Eesti klubi võiduga, skooriks 28:24 (11:13).

Võõrsil avas Mistra skoori Serhii Orlovskyi. Ent 5. minutiks oli Eesti klubi 1:4 kaotusseisus. Mistra 2. värava viskas Kaspar Lees ning seda 7. minuti keskpaigas. Kohtumise 15. minutiks oli Mistra endiselt tagaajaja rollis, seisuks 8:4 Dragunasele. 18. minutil tõi Arno Vare värav Mistra 2 värava kaugusele viigist. Seejärel venis vahemaa taas 6 värava peale, numbrid 12:6 rääkisid võõrustaja kasuks. Esimese poolaja lõpuks jõudis Mistra kaotusseisu veel vähendada ja skooriga 11:13 liiguti vastu teisele poolajale.

Mängu teist poolt alustas Mistra jõuliselt, mille tulemusena jõuti viimaks viigini. Seis 14:14 tuli 32. minutil Rauno Kopli väravast. Mistra viis esimest korda mängu jooksul juhtima Kaspar Lees, visates 36. minutil seisuks 16:15. 2-väravaline edu saabus 40. minutil Serhii Orlovskyi väravast. Kuigi paar minutit hiljem oli seis jällegi viigis, siples Mistra sellest jäädavalt välja 53. minutil, kui väravavaht Armis Priskus edumaa 2 värava peale viis. Minut hiljem oli skoor 24:21 Mistrale, kui skoori tegi Vare. Veel viimastel sekunditel jõudis Mistra edu kasvada 4 värava peale. Eesti klubi võitis tulemusega 28:24.

Mistra resultatiivseimad olid Serhii Orlovskyi ja Kaspar Lees 8 väravaga. Vastaste resultatiivseim oli Gytis Šmantauskas samuti 8 väravaga.

“Jäime kohe sellisesse seisu, mida kartsime. Nad said hoo üles ja positsioonirünnakul tegid seda, milleks me tegelikult valmistusime, aga põrusime. Samas kõva võitlusega hoidsime end poolaja lõpuni mängus,” lausus Kaspar Lees. “Teiseks poolajaks tegime väikesed korrektuurid kaitses ja panime oma tempo rünnakul peale, mis toimis ka esimeses mängus Arukülas. Tegime kerge spurdi ja hoidsime lõpuni ennast paari väravaga ees. Arvan, et tänasel riigi sünnipäeval muudmoodi minna ei saanudki. Kogu tiim tegi kõva soorituse.”