Mistra hankis tugeva teise poolaja toel lisapunkte

Täna kohtusid Eesti meeste käsipalli meistriliigas Arukülas omavahel Mistra ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Koduvõistkond oli enne mängu sarjas kirja saanud ühe kaotuse kõrvale kaks võitu ning külalised vastupidiselt alistanud vastased ühes ning alla jäänud kahes mängus. Pallurite puudust kummalgi võistkonnal ei tundunud olevat, kui koosseisu oli mõlemalt poolt lisatud 16 nime, mis on ka lubatud maksimum, kirjutab handball.ee.

Mängu alguses haaras HC Kehra väravavaht Siim Normaku tõrjete abil kerge initsiatiivi ja 10. minutil viis Kristofer Liedemann nad 4:2 ette. Poolaja keskpaigaks suutsid võõrustajad siiski suhteliselt väikse skoorilise minekuga seisu 5:5 peale viigistada. Külalised olid kaasa võtnud bussi täie fänne ning nende jõul suudeti end kaheksa minutit enne perioodi lõppu taas kaheväravalisse paremusse võidelda. Kuigi Horizoni puurilukk skooris ka ise ning Mistra teenis veel ebasportliku käitumise eest karistusminutid, suutis koduvõistkond end Marko Slastinovski realiseeritud seitsme meetri viske järel võrdsesse seisu võidelda. Vaid Pulp&Paperi David Mamporia viimase sekundi vise oli see, mis ei lasknud võistkondadel teist perioodi võrdsetel alustel alustada, kui mees tõi tabloole numbrid 10:11.

Teise perioodi algus jätkus paljuski nii nagu esimene, Kehra rebis end paari väravaga ette, kuid Mistral oli vastus olemas. Mamporia tegi seisuks 15:13, kuid mõned hetked hiljem tõi Slastinovski võõrustajad taas viigini. Siis aga skooris Rauno Aus koduvõistkonna poolt kolmel korral järjest ja poolaja keskpaigaks juhtisid nad juba 19:15. Külaliste peatreener, Janar Mägi oli sunnitud aja maha võtma, kuid kehralased püsisid siiski üle kümne minuti kuival ja nende väravapõua lõpetas alles 50. minutil Alvar Soikka tehes seisuks 16:21. Sellest külalised enam ei taastunudki ning lõpuks võttis Mistra kindla 29:20 võidu.

HC Kehra kasuks viskasid David Mamporia, Tanel Vilks ja Alvar Soikka neli väravat. Mistra poolelt tabasid Serhii Orlovskyi kuuel ning Slastinovksi ja Aus neljal korral. “Algus oli meie poolt selline rabe, ei suutnud kaitses oma tööd ära teha ning samas ei realiseerinud ka oma võimalusi rünnakul. Teisel perioodil aga saime nagu uue hingamise. Toetasime üksteist, suutsime olukorrad ära kasutada ning nende hoo pidama saada. Lõpuks suutsime juba korraliku vahe sisse teha,” olid Mistra mängumehe Rauno Ausi esimesed mõtted pärast matši.

Meeste meistriliigat juhib erinevate mängude juures täiseduga viiest matšist Põlva Serviti, neile järgneb Mistra kuue ning Viljandi HC ja SK Tapa/N.R Energy nelja punkti peal. HC Kehral on kirjas kaks ja HC Tallinn ei ole veel punktiarvet avanud. Esimese ringi lõpetavad 2. novembril vastamisi minevad HC Tallinn – Mistra ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R Energy.

Pildil: Mistra ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper lõpetasid omavahelise kohtumisega töönädala (Andrus Olesk/Eesti Käsipalliliit)