Mistra edenes karikavõistluste finaalturniirile

Serhii Orlovskyi väravad aitasid Mistra karikavõistluste poolfinaali
Serhii Orlovskyi väravad aitasid Mistra karikavõistluste poolfinaali — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Täna otsustati järjekordne Eesti käsipalli karikavõistluste finaalturniiril osaleja, kui Sõle spordihoones läksid korduskohtumises vastakuti HC Tallinn ja Mistra.

Esimese mängu oli koduplatsil Mistra võitnud 32:28. Koha viimase nelja seas on juba taganud Viljandi HC ja SK Tapa ning Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper selgitavad tugevaima 19. novembril.

Mängu algus kulges võrdses rütmis, kui mõlemad meeskonnad suutsid väga resultatiivselt rünnakul mängida. Kümnendal minutil viskas Otto-Karl Kont tabloole seisuks 7:7. Järgnevate perioodi jooksul vahetus initsiatiiv ühelt poolelt teisele, kuid 22. minutiks suutis Mistra Sergei Orlovskyi kuue värava toel 16:14 ette rebida. Martin Johannson skooris sama arvu tabamusi, Armis Priskus tegi häid tõrjeid ning HC Tallinn hoiti vastaste poolt viimasel kaheksal minutil vaid ühe värava peal ja garderoobi astuti seisul 21:15.

 HC Tallinna resultatiivseim oli taas Volodymyr Shcherban 13 väravaga. Mistra poolelt tabasid Johannson ja Orlovskyi vastavalt kümnel ja üheksal korral. “Täna sujus rünnak palju paremini ja voolavamalt kui eelmises kohtumises. Realiseerisime kindlamalt ning selle najalt suutsime võidu kergemini võtta. Enne kui saame karika poolfinaalideks valmistuma hakata, on veel mitmeid meistrivõistluste kohtumisi ees. Järgmine nädal tuleb hea soojendus SK Tapaga, kes siis tuleb vastu ka finaalturniiril,” analüüsis Johannson pärast kohtumist.

 Kuna poolfinaali paarid on juba loositud, siis nüüdseks on teada, et Mistra läheb finaalturniiril vastamisi SK Tapaga ning teise finalisti selgitavad Viljandi HC ja Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper paari võitja

Eesti karikavõistluste veerandfinaalid:

13.09    19:00    Kehra Spordihoone    HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti 26:34(16:17)

19.11     15:00    Mesikäpa Hall                Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

18.10     19:00    Aruküla SpordihooneMistra – HC Tallinn 32:28 (15:13)

21.10      16:00   Sõle SpordihooneHC Tallinn – Mistra