Reklaam sulgub sekundi pärast

Mistra alustas aastat võidukalt: tuleb targalt õiges kohas seista

Urmas Rõuk (palliga) viskas seitse väravat ja rabas kõvasti kaitses ning Mistra võttis kindla võidu
Urmas Rõuk (palliga) viskas seitse väravat ja rabas kõvasti kaitses ning Mistra võttis kindla võidu — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Täna võõrustas HC Tallinn Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste kohtumises Sõle spordihoones jõulude eel karikavõitjaks tulnud Mistrat. Eile alistas HC Kehra SK Tapa. Pealinlaste koosseisus ei olnud nende resultatiivset paremäärt Danil Gumianovit. 

Mängu algus möödus aasta esimesele kohtumisele omaselt rabedalt, kui mõlemad tiimid patustasid ohtrate pallikatustega. Eriti paistis tehniliste vigade poolelt silma Mistra. Kuid kümnenda minutini võrdses võitluses suutisid külalised siiski järgnevate hetkede ajal kerge initsiatiivi võtta ning 19. minutil 10:7 eduseisu rebida. Kuigi võõrustajad jõudsid korra veel ka viigini mindi poolajale siiski Mistra 16:13 juhtimisel.

Teise poolaja alguses sai Mistra oma kiirrünnakud jooksma ning vähendati tehniliste vigade aru ja 10. minutiks juhiti Urmas Rõugu värava järel 23:15. HC Tallinn vastastele enam ohtlikuks ei saanud. Külalised said teha palju vahetusi ning hea kaitse pealt võtta lõpuks kindla 36:26 võidu. “Kui kaitses mängu õigesti lugeda ja targalt õiges kohas seista, siis on ka lihtne vastast eksima sundida,” alustas kõvasti kaitses rabanud Urmas Rõuk.

Mistra resultatiivseim oli täna just Rõuk seitsme tabamusega. Kusjuures külalistel sai kolli kirja lausa 13 meest, nende seas ka väravavaht Johannes Paju. Pealinlaste poolt vastas Otto Karl Kont kaheksa tabamusega. Tänased võitjad jätkavad meistriliigas kolmandal kohal, kolme punkti kaugusel teisena jätkavast Servitist ning edestades Kehrat viie punktiga. Tabelit juhib Viljandi HC ning HC Tallinn paikneb viimasel kohal. 

“Meil on jaanuaris ees ootamas tihe graafik ning oleme kõvasti üldfüüsilist põhja ladunud ning seetõttu olime alguses veidi kanged. Suutsime siiski teisel poolajal oma parema vormi vastastele peale suruda ja tugeva kaitse pealt lihtsaid väravaid saada,” jätkas Rõuk mängujärgset analüüsi ning lisas tuleva kohta: “Eesootav mäng tuleb HC Kehraga kindlasti keeruline, kuna nad tegid eile Tapa vastu korraliku esituse. Peame siiski oma tempo peale suruma ning enne Balti liiga nädalavahetust ühe korraliku esituse tegema.”

Meeste meistriliiga kohtumised sel nädalal
12.01. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp & Paper – SK Tapa 35:22
13.01. 16:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – Mistra 26:36