Reklaam sulgub sekundi pärast

Mihkel Lõpp, koondiste kokkuvõte ja EM-i ennustused

Mihkel Lõpp veedab teist hooaega välismaal
Mihkel Lõpp veedab teist hooaega välismaal — FOTO: Dace Eihvalde / Latvian Handball Federation

Eesti käsipallikoondis laagerdas sel nädalal Tallinnas koos 2004. aastal sündinud poistega ning kogunemise lõpetuseks peeti kohtumine, kus vanemad kindlalt oma võtsid.

Vestlesime teist hooaega Saksamaal veetva Viljandi kasvandiku Mihkel Lõpuga käesolevast hooajast ning koondise tegemistest. Lisaks võtame kokku sini-must-valgete tiheda perioodi ja ennustame EM-i võitjat, kirjutab handball.ee.

Sel hooajal Saksamaa tugevuselt teise liigasse tõusnud Mihkel Lõpu ja EHV Aue algus ei ole olnud roosiline, kui 18st mängust on teenitud vaid kolm võitu ning tabelis paiknetakse viimasel kohal. “Meil oli kahe hooaja vahel palju muudatusi nii mängijate kui treenerite osas ning ei ole oma mängu jooksma saanud. Sarjas on konkurents kõva ning kõik võitlevad koha eest kõrgemas Bundesliigas,” alustas Lõpp.

Mihkel on 58 protsendilise tabavuse juures visanud 31 väravat, andnud 14 resultatiivset söötu ning osalenud kõikides kohtumistes. “Isiklikus plaanis olen saanud palju mänguaega ning sellega saab rahul olla. Võtan kohtumine korraga ning tulevikuks hetkel plaane ei tee.”

Meeste koondis osales Balti mere karikal, kus kahe võidu kõrvale teeniti üks viik. Lisaks peeti ühislaager 2004. aastal sündinud poistega. Järgmisena minnakse märtsis MM-i kvalifikatsiooni teises ringis vastamisi Ukrainaga. “Läti turniiril oli pilt kohati väga hea, jooksime ja kokkumäng läheb järjest paremaks. Ukrainast tulevad meile vastu pikad kolged, peame oma poolkiired veel paremaks saame ja siis annab nendega mängida küll,” lõpetas koondislane kokkuvõtega.

Naiste koondis pidas uue peatreeneri juhendamisel esimese laagri ning osales samuti Balti mere karikal, kus teeniti kahe kaotuse kõrvale üks võit Läti üle. 2004. aastal sündinud noormehed mängisid lisaks ühislaagrile Soome ja Leeduga ning võtsid kaks kindlat võitu. 

Ehk tähtsaim periood oli 2006. aastal sündinud noormeestel, kes lisaks Balti mere karikale, kus võeti kaks võitu ja üks kaotus, osalesid ka Euroopa meistrivõistluste valikturniiril. Tšehhis jäädi alla Ukrainale ja võõrustajatele, kuid võit Türgi üle andis veel võimaluse ka A-valikturniirile pääseda. Kuid kahjuks seekord türklased meid ei aidanud ning eestlased leppisid kohaga B-divisjonis. 

Lõpetuseks palusime meeste ja noortekoondislastel ühislaagris ennustada, kes võidab kolmapäeval algavad meeste käsipalli Euroopa meistrivõistlused. Enamus meestest nõustus maailma käsipalliekspertidega ning ennustasid võitjaks Taanit (12 häält). Muideks nendega nõustus ka Saksamaal palliv Mait Patrail läbi meie sotsiaalmeedia. Neile järgnesid Prantsusmaa ja Rootsi kuue häälega. Alati tipu lähedal püsiva Hispaania poolt olid kaks meest ning Mihkel Lõpp läks täitsa ekstreemse valiku peale, kui andis oma hääle Tšehhi poolt.