Mella Tapat karikavõistluste finaali ei lasknud

Reval-Sport/Mella võitis naiste meistrivõistluste põhiturniiri
Reval-Sport/Mella võitis naiste meistrivõistluste põhiturniiri — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

Eesti naiste käsipalli karikavõistlustel peeti kolmapäeval üks kohtumine, kus Tapal läksid vastamisi kohalik valla SK ning KPK Mella/Tallinna SK. Tegemist oli kolme naiskonna osalusel toimuva põhiturniiri viimase mänguga ning Lääne-Virumaa naiste jaoks oli kaalul palju. Kahevoorulise põhiturniiri kaks paremat pääsesid otse finaali, kus karikavõitja selgitatakse ühe mänguga.

Kui Mella oli eelneva kolme kohtumise võiduga juba finaalikoha kindlustanud, siis Tapa naistel oli mängust kindlasti vähemalt viigipunkti vaja, kuna Mistraga oldi küll võrdsetel punktidel, kuid omavaheliste mängude väravatevahe oli kahe tabamusega Aruküla kasuks. Teoreetiliselt oli siis Tallinna SK naiskonnal ka võimalus omale finaaliks vastast valida.

Kuigi Mella viskas mängu esimesed kaks väravat, siis tahtis Tapa kodupubliku ees väga siiski finaali pääseda ning Karina Kuuli viie tabamuse jõul rebiti 10. minutiks 7:3 ette. Külalised aga midagi vastastele kergelt anda ei soovinud ja viskasid neli järgmist kolli ning kõik algas taas nullist. Poolaja lõpuni järgnes võrdsete naiskondade võitlus, kus kumbki järgi anda ei tahtnud, kerge initsiatiiv püsis võõrustajate poolel ning enne garderoobi minekut tõi Laura Kärneri tabamus tabloole Tapa edu 17:14.

Teise poolaja alguses säilitasid võõrustajad edu ning Kuuli järjekordne tabamus 40. minutil tegi seisuks 22:19. Järgnev kümne minutine periood kuulus aga Mellale, kes tegi 8:2 spurdi, mille lõpetas Anastassia Volkova värav. Kuigi Tapa sai veel ühe tabamuse kaugusele, siis külalised suutsid pisukest edu hoida ja lõpuks napi 32:30 võidu võtta. Tapa resultatiivseim oli Kuul 11 tabamusega ning Mella poolelt viskas Anastasija Bušina 9 väravat.

“Mäng läks meil täna algusest peale käest ära. Esimesel poolajal oli häid momente vähe. Jäime nii kaitses kui ka rünnakul liiga passiivseks. Õnneks me siiski ei paanitsenud ning suutsime teisel poolajal vastastele järgi võtta ja lõpuks ka kohtumise enda kasuks kallutada. Finaalis peame oma esitust kõvasti parandama, et karikas ise pea kohale tõsta,” võttis matši kokku Mella eest seitsmel korral skoorinud Volkova.

See tähendas, et Tapa jäi napilt Eesti naiste karikavõistluste finaalist välja ning finaalis hakkavad kirkaima auhinna pärast võitlema KPK Mella/Tallinna SK ja Aruküla/Mistra. Enne karikafinaali seisab aga Mistral ees veel üks uus väljakutse, kui detsembri alguses osaletakse esmakordselt toimuval naiste Balti liiga turniiril. Lisainfo selle ja karikafinaali toimumiskoha ning -aja kohta avaldame lähiajal.

Naiste karikavõistluste põhiturniiri lõppseis:

KPK Mella/Tallinna SK (8 punkti)
Aruküla/Mistra (2 punkti) [omavaheliste mängude suhe Tapaga +2]
SK Tapa/Tapa valla SK (2 punkti)  [omavaheliste mängude suhe Mistraga -2]
Viimane mäng naiste karikavõistlustel:

22.11 19.00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/Tapa valla SK - KPK Mella/Tallinna SK 30:32