Mella/Tallinn tuli naiste karikavõitjaks

Eesti naiste karikavõitja Mella/Tallinn
Eesti naiste karikavõitja Mella/Tallinn — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Täna toimus Raasikul naiste käsipalli karikafinaal, kus vastamisi läksid KPK Mella/Tallinna SK ja Aruküla/Mistra. Enesekindlalt esinenud Mella napsas tiitli endale tulemusega 31:27 (16:9).

Mella tõusis kindlaks liidriks

Mängu esimene värav kuulus Mella/Tallinna SK naiskonnale, kui Karina Mere viske realiseeris. Aruküla/Mistra aitasid hõlpsasti järele Karmen Vaiksaare ja Annabel Aaviku väravad, ent saavutatud 3:1 edu mängiti maha. Selle tulemusena oli 10. minutiks seis 5:3 Mellale. Sama seis püsis 2 minutit kuniks Anastasija Bušina Mella 6. värava viskas. Mella säilitas stabiilset 2- või 3-väravalist edu. Murdepunkt saabus 18. minutil, mil Bušina taas kord värava viskas ja skooriks 9:5 tegi. 2 minutit hiljem oli seis 11:6 Mellale. Minut hiljem viis Diana Laossaar vahemaa 6 värava peale. Esimesele poolajale pandi punkt numbritega 16:9.
Teisel poolajal jätkus mäng küll Mella juhtimisel, kuid Mistra hakkas lähemale pürgima. Vahemaa Mellaga kahanes 38. minutil 18:14 peale, värava autoriks Vaiksaar. Seepeale lisas Mella enda mängupilti võimsust juurde: 46. minutiks oli seis 24:18 ja 52. minutil Laossaare väravast juba 28:20. Ent 5 minutit enne mängu lõppu oli Mistra jällegi kaotusseisu vähendanud 4 värava peale, seisuks 28:24. Nüüd jäi aga 4-väravaline vahemaa pidama, mistõttu kujunes mängu üldresultaadiks 31:27, mis tähendas vaid üht – Mella naiskond tuli karikavõitjaks.

Võitjate resultatiivseim skoorija oli Inga Bušina 10 väravaga. 7 väravat viskas Anastasija Bušina. Mella parimaks mängijaks valiti Anastassia Volkova, kelle nimele jäi 4 väravat.
Aruküla resultatiivseim väravakütt oli Karmen Vaiksaar 9 väravaga. Naiskonna parimaks mängijaks valiti väravavaht Nora Randmäe.

“Me kõik koos elasime kaasa ja aitasime üksteist. See aitas väga palju,” jagas emotsioone Mella resultatiivseim Inga Bušina.

“Eks me peame kindlasti rohkem võistkondlikumalt mängima. Tahame liiga palju ise võtta üks ühele ja põrgatame liiga palju, kuigi võiks palli kohe edasi panna. Peame rohkem üksteist kõrvalt toetama ja muud midagi,” rääkis finaalis 4 väravat visanud Mistra tagamängija Merili Heinla.