Reklaam sulgub sekundi pärast

Meistriliiga üllatusi kaasa ei toonud: võidutsesid Viljandi ja Serviti

serviti
Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Kolmapäevane käsipalli meistriliigavoor, kus kohtusid paarid HC Tallinn ja Viljandi HC ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti, ei valmistanud suuri üllatusi.

Võidumaitset said tunda favoriidid Viljandi HC, kes küll kaotas esimesel poolajal 11:13, ent alistas pealinna meeskonna 27:21, ja Põlva Serviti, kes dikteeris võõrsil, võites kohtumise 38:29 (18:16), teatas Eesti Käsipalliliit. 

Legendaarses vastasseisus jäi peale Serviti

Loogikat järgides alustas võõrustajameeskond ehk Kehra domineerivamalt, ent viiendaks minutiks olid lauad pöördunud ja Serviti juhtis kahe väravaga. Vangerdused liidrikoha asjus hakkasid taas aset leidma paar minutit hiljem, kui Sergio-Silver Kreegimaa viis Kehra 6:5 juhtima. 15. minutini mängis Serviti kaotusseisus kuniks Alfred Timmo põlvakatele juhtpositsiooni välja võitles. Kolm järjestikust tabamust Põlva snaipri Henri Sillaste poolt muutsid Serviti eduseisu kindlamaks ning 20. minutiks juhtisid külalised skooriga 13:8. 27. minutiks oli Kehra taas roninud ühe värava kaugusele viigist, ent poolajavõidu võttis siiski Serviti seisuga 18:16. 

Teiseks poolajaks triivis Serviti sootuks Kehra eest minema, kui 45. minutiks oli distants kuueväravaline. Kehrat vedanud David Mamporia pingutustest hoolimata – nimelt 50. minutiks oli tal juba 13 väravat kirjas – oli Serviti eduseis kindel, kui 53. mänguminutil oli seisuks 33:26 ning võit vormistati numbritega 38:29. 

HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi tänaseks väravakütiks osutus David Mamporia 13 väravaga. Põlva Serviti ridades kandis sama rolli Henri Sillaste 10 tabamusega. 

Sillaste võttis kohtumise Serviti perspektiivist kokku nõnda: “Esimesel poolajal olid meil probleemid kaitses, ei saanud kuidagi kaitse ja väravavahi koostööd toimima. Läksime kuus-null kaitselt üle viis-üks kaitsele, mis tõi meile ka edu. Teisel poolajal saime kaitse toimima ning saime ka mitmeid kiirrünnakuid. Aga täna üldiselt hea mäng meie poolt.” 

Poolajal Tallinnale alla vandunud Viljandi väljus võitjana

Sõle Spordikeskuses valitses üpriski tasavägine olukord terve esimese poolaja vältel – 10. minutiks oli seis napilt 5:3 mulkide kasuks ning vaid kümmekond minutit hiljem oli tablool veel napim 9:8. Tallinn püsis kodupubliku toel usinalt Viljandil kannul ning kuus minutit enne esimese poolaja lõppu viigistas Volodymyr Shcherban seisu. Kalev Kütt viis tallinlased esmakordselt ka minut hiljem juhtima, skooriks 10:9. Kiirrünnakust lisandus ka 11. värav, kui Matthias Männik Tallinna eest tabas. Tallinna kaheväravaline edu säiliski, kui Shcherban veel seitsmemeetri karistusviske realiseeris ja seisult 13:11 vahepausile mindi. 

Teist poolaega alustas Viljandi vigade parandusega, kui Aleksander Pertelson ja Mikk Varik viigistasid seisu. Mäng liikus viigitempos kuniks Hugo Liiva punane kaart Tallinna vähemusse viis ja Viljandile võimaluse kätte mängis. 41. minutil Andrei Basarab skooriski ja Viljandi läks üle pika aja juhtima, mille pealt alustati eduseisu kindlustamist. 50. minutiks oli tablool seis 22:18 Viljandi poolt vaadatuna. Võidu võttis Viljandi skooriga 27:21. 

HC Tallinna eest viskas enim väravaid Volodymyr Shcherban, kes panustas seitsme väravaga. Viljandi HC meeskonnas jaotusid väravad võrdsemalt: viis väravat viskas nii Aleksander Pertelson kui ka Andrei Basarab. 

“Esimene poolaeg oli alla igasugust arvestust. Ei saanud hakkama rünnakul ega kaitses ning pallikaotusi tuli lubamatult palju. Tormasime nagu peata kanad väljakul,” oli Pertelson kriitiline.

“Teine poolaeg suutsime rohkem keskenduda oma tegemistele ja saime vahe sisse, mille pealt suutsime võidu siiski võtta. Kokkuvõttes ise keerasime paraja supi kokku ning sõime ka ise ära.” 

Järgmised meistriliiga mängud: 

09.02 19:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/N.R. Energy - Mistra