Meeste meistrivõistlustel läksid punktid Põlvasse ja Tapale

Palliga olev Jürgen Rooba oli resultatiivne ning Serviti jätkab meistriliigas kaotuseta — FOTO: Taavi Nagel/Eesti Käsipalliliit)

Pärast pikka Balti liiga nädalavahetust ning enne järgmise nädala koondisepausi peetakse Eesti käsipalli meeste meistriliigas veel kolm kohtumist ning kaks nendest toimusid täna, kirjutab handball.ee.

Viljandis läksid vastamisi sarjas esimesel kahel kohal paiknevad Põlva Serviti ja Viljandi HC ning Kehras kohtusid kohalik Horizon Pulp&Paper ja SK Tapa/N.R Energy. Homme lähevad veel vooru viimases matšis Kalevi Spordihallis kokku HC Tallinn ja Mistra.

Põlva jätkab meistriliigas kaotuseta

Viljandis alustas Serviti võimsalt ning 11. minutil viis Henri Hiiend nad juba 11:2 ette. Pärast esimest ehmatust sai ka koduvõistkond natukene ree peale ning peamiselt Andrei Basarabi väravate toel vahet enam suuremaks ei lastud. Kümme minutit hiljem viskas viljandlaste väravavaht Rasmus Ots palli vastaste tühja väravasse ning Põlva eduseis kahanes vaid kahele. Poolaja lõpu mängisid siiski taas paremini külalised, kelle poolelt tegi Hendrik Varul enne vaheaja vilet seisuks 17:12.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesega ning Serviti haaras taas juhtohjad. 42. minutil viis Alfred Timmo resultatiivne rünnak põlvakad 25:15 ette. Kuigi vahe suuremaks ei kasvanud, siis külalised hoidsid siiski initsiatiivi ning võõrustajaid enam palju lähemale ei lasknud. Pärast Johannes Pertelsoni väravat olid kümme minutit enne lõpuvilet Viljandi poolt vaadatuna tablool numbrid 20:28. Serviti lõpetas kohtumise oma tugevusega, realiseerides kiirrünnaku ja tehes lõppseisuks 34:20.

Viljandi resultatiivseim oli täna Andrei Basarab kuue väravaga. Serviti poolelt tabasid Timmo kaheksal ja Rooba kuuel korral. "Saime kohe algusest kaitse pidama ning suutsime endale omaselt selle pealt kiirrünnakuid joosta, kust suutsime suure vahe sisse teha. Mõlemad mängupooled toimisid ning pidasime lõpuni joonisest ja võtsime kindla võidu," kommenteeris Rooba.

Tapa võttis Kehrast punktid kaasa

Möödunud nädalavahetuse väga erinevas tempos veetnud SK Tapa ning HC Kehra kohtumine viimase koduplatsil algas pingeliselt ja võistkonnad palju skoori teha ei suutnud. 8. minutil tõi Andrei Basarab tabloole seisuks 2:2. Võistkonnad hakkasid rohkem väravaid viskama, kuid kumbki edu sisse teha ei suutnud. Kümme minutit enne vaheaega tegi SK Tapa poolelt Kaspar Lees seisuks 8:8. Poolaja lõpuks suutsid külalised siiski 15:13 ette minna.

SK Tapa suutis teise poolaja alguses pisut teravamalt garderoobist väljuda ning Mikola Naumi järjekordse tõrje järel särasid 44. minutil tablool endiselt nende 23:19 edunumbrid. Edasi skooriti kordamööda ning Vahur Oolup tegi 52. minutil seisuks 27:23. Naumi tõrje lõpetas ka kohtumise ning lõppseisuks jäi N.R Energy meeste poolelt vaadates 30:26.

Võitjate resultatiivseimateks olid Marcus Rättel kaheksa ja Rail Ageni seitsme väravaga. Kehra poolelt tabasid David Mamporia ja Kristofer Liedemann kuuel korral. "Tulime täna Kehrasse kahe punkti järgi ning need ka siit kaasa võtame. Selles suhtes tuleb rahule jääda. Eraldi tuleb kindlasti välja tuua meie väravavahti, Mikola Naumi, kes tähtsatel hetkedel tõrjed tegi. Saime selle pealt ka rünnakupoolele enesekindlust," rääkis täna kuus seitsme meetri viset realiseerinud Marcus Rättel. "Eks karistusviskeid on trennis harjutatud ning täna treener usaldas mind neid viskama ning miks siis mitte joonele minna."

Meeste meistrivõistluste mängud sel nädalal:
01.03 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC - Põlva Serviti 34:20 (12:17)
01.03 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - SK Tapa/N.R. Energy (13:15)
02.03 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn - Mistra