Meeste meistriliigas olid võidukad Serviti, Viljandi ja Tallinn

Meeste meistriliigas peeti kolmapäeval 2022. aasta esimene täisvoor. Põlva Serviti oli võõrsil 26:21 (13:8) parem HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist ja teine kaotuseta jätkav tiim ehk Viljandi HC alistas kodus SK Tapa 34:27 (18:7). HC Tallinn sai samuti võidulisa võõrsil, olles üle Raasiku/Mistrast 29:18 (14:12).

Huvitava tõsiasjana võiks kolmapäevase vooru kohta tuua, et kõigis kolmes mängus oli algus tasavägine ja väravatevaene. Ehkki kohtumised peeti Viljandis, Arukülas ja Kehras, võiks lausa öelda, et starditi sünkroonselt. Kui kulunud oli kaheksa-üheksa minutit, oli kõikjal mänguseis 2:2!

Serviti spurtis Kehral eest avapoolaja lõpul

Meie käsipalli klassikalises vastasseisus põrkusid HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti. Nädalavahetuse Balti liiga mängudega võrreldes oli kodumeeskonnal vähem koosseisumuresid, Servitil oli puudujaid isegi rohkem. Samas tuli pärast mitmekuulist vigastuspausi põlvalaste ridades jälle platsile Robin Oberg.

Avaminutitel olid külalised suurtes raskustes palli raamide vahele saatmisega, aga said siiski värava-kahega ette, sest Eston Varusk oli puurisuul suurepärases tõrjehoos. 21. minutil juhtis Serviti 8:7, kuid siis jäid kehralased üheksaks minutiks väravata ja Andris Celminši viis Serviti 13:7 juhtima.

Põlvalased juhtisid veel 38. minutil 16:11, ent vaid kaks minutit hiljem vähendas Sergio-Silver Kreegimaa 4:0 spurdi lõpetuseks vahe minimaalseks. Serviti libises uuesti eest, Kehra tuli järele, kuid siiski mitte lähemale kui kolm väravat. Tiitlikaitsja sai 26:21 võidu ja jätkab liidrina.

Sander Sarapuu viskas Serviti kasuks seitse, Celminš viis ning Henri Sillaste ja Carl-Eric Uibo neli väravat. Kehralased tabasid küllalt ühtlase rindena ning kolm väravat viskasid nii Kreegimaa, Danil Gumjanov, Sigmar Seermann kui ka Alvar Soikka.

Aleksejevi tõrjed ja Leesi väravad viisid Tallinna võidule

Arukülas sai HC Tallinn 15. minutil Kaspar Leesi värava järel esimesena kaheväravalise edu – 5:3, kuid peagi pöörasid Vladislav Naumenko ja Marko Slastinovski seisu 6:5 Raasiku/Mistra kasuks. Aleksei Štšerbak viis 23. minutil uuesti juhtima Tallinna ning edu käest ei antud – poolaeg võideti 14:12, Leesi arvel oli juba kaheksa tabamust.

Mõlemas meeskonnas olid heas hoos väravavahid, avapoolajal tõrjus Marius Aleksejev pealinlaste puurisuul kaks karistusviset ning sama suutsid ka Raasiku kollkiprid – nii Karel Hermas kui ka Kristian Käbi said kirja ühe karistusvisketõrje. Teise pooltunni algul oli Raasikul võimalus viigistadagi, aga Aleksejev peatas ka Slastinovski karistusviske.

Seepeale tegi Tallinn 5:0 vahespurdi ja Štšerbaki tabamuse järel juhiti 19:13 ning peagi mindi püüdmatult eest. HC Tallinna võidunumbrid olid lõpuks 29:18, Lees tabas kümme ja Štšerbak neli korda. Raasiku kasuks viskas Naumenko neli ja Vladimir Žitnikov kolm väravat.

Viljandiski algas kohtumine võrdselt, ehkki võõrustajad said SK Tapa vastu väikse edu. 15. minutil viskas Endrik Jaanis seisuks 6:4, aga teine veerandtund kuulus täielikult Viljandile. Võimsas viskehoos oli ukrainlane Andrei Basarab ja poolajaks juhtisid mulgid 18:7. Puhkepausi järel kasvas vahe ka 13 väravale, aga Tapa võitles lõpuni.

Parimal juhul vähendati vahe kuuele väravale, kui Viljandi võitis siiski tulemusega 34:27. Hendrik Koks tabas seitse, Basarab kuus ja Aleksander Pertelson viis korda. Tapa kasuks viskas Jaanis üheksa ja Vahur Oolup seitse väravat.

Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL arhiiv