Reklaam sulgub sekundi pärast

Meeste meistriliigas mängitakse sel aastal esmakordselt täisvoor

Esimest korda 2022. aastal saab meeste meistriliigas peetud täisvoor, sest eelmisel neljal liiganädalal jäi vähemalt üks kohtumine viirusepandeemia tõttu mängimata. Kolmapäeval lähevad vastamisi Raasiku/Mistra – HC Tallinn, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti ja Viljandi HC – SK Tapa.

Tegu on meistriliiga üheksanda vooruga, aga kaheksat kohtumist pole keegi ära pidanud. Servitil on liidrina 11 punkti kuuest mängust, Viljandil üheksa silma, aga mäng varuks. Järgnevad Tallinn seitsme, Raasiku/Mistra nelja (mõl viiest mängust), Tapa kahe (6) ja Kehra ühe (7) punktiga.

Raasiku ja Tallinn kohtuvad erineva mängupraktika pealt

Raasiku/Mistra võõrustab Arukülas HC Tallinnat ning meeskonnad lähevad kohtumisele vastu erineva mängupraktika pealt. Viimase kahe kuuga on raasikulased pidanud üheksa, Tallinn vaid kolm kohtumist. Viimati mängis Tallinn kaks nädalat tagasi, kui kodusaalis tehti Kehraga 20:20 viik.

"Loodan, et oleme keerulisest perioodist nüüd väljunud. Peaaegu kõik mängijad on viiruse läbi põdenud ja vahepeal oli meil vaid viis meest trennis. Lisaks kulgeb haigus osadel raskemalt, nii et mänguvormi saamine võtab jälle aega. Seda oli näha Kehra-mängus, kus mingil hetkel sai aur otsa," tunnistas HC Tallinna peatreener Bo Østergaard.

"Kerget mängu ei oota ühegi vastasega, aga Raasiku on viimastel nädalatel hästi esinenud. Tundub, et neil on kaitses asjad vägagi korras ja selle pealt tuleb õnnestumisi ka rünnakul. Usutavasti tuleb kolmapäeval küllaltki võrdne lahing," arvas kogenud taanlane.

Kodumeeskond aasta esimeses kaheksas kohtumises võidurõõmu ei maitsnud, kuid nädalavahetusel oldi Balti liigas lähedal Serviti hammustamisele, kaotades vaid 24:26 ning alistati Kehra 26:17. Peatreener Jüri Lepp usub, et eriti esitus põlvalaste vastu andis meeskonnale enesekindlust.

"Tahaks nii loota, ehkki meie partiid on olnud veidi üles ja alla ning eufooriasse ei tasu minna. Aga tõesti, tasapisi hakkavad asjad paika loksuma. Saab näha, palju meil jõudu nädalavahetusse jäi ning praktika puudumise tasandab Tallinna puhul kindlasti ära mängunälg," arutles Lepp.

Võiduseeriaga Viljandi võõrustab kaotustejadaga Tapat

Kahe peale iseseisva Eesti 29 meistritiitlist 26 võitnud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti lähevad kolmapäeval vastamisi Kehras. Samast saalist pärineb kehralaste viimane võit valitseva Eesti meistri üle, kui 2020. aasta detsembris toimunud karikafinaalis saadi vastasest jagu karistusviseteseeria järel.

Mõlemaid meeskondi räsivad viiruse- ja vigastusemured, ka muidu lühema pingiga Kehrat nii karmilt, et nädalavahetusel Balti liigas käis platsil ka treeneritepaar Mart Raudsepp-Jaan Kauge. Tänavu on Kehra ja Serviti erinevates sarjades kohtunud neli korda ja kõik mängud lõppesid põlvalaste võiduga.

Vägagi vastandlike seeriatega lähenevad omavahelisele vastasseisule Viljandi HC ja SK Tapa. Mulgid on Eesti ja Balti liigas võitnud üheksa kohtumist järjest, Tapa kaotas kõik kuus veebruaris peetud mängu. Viljandis kohtuti kuu aega tagasigi ja siis jäi Balti liiga raames peale kodumeeskond tulemusega 36:27.

Nädalavahetusel käisid mõlemad meeskonnad Lätis, kus Viljandi alistas kaks kohalikku klubi kindlalt, Tapa sai aga valusad kaotused – mõlemal puhul minimaalse vahega. Kümmekond päeva tagasi oli Viljandi Balti liigas üle ka tiitlikaitsja Servitist, kui kodusaalis saadi 21:20 võit.

Foto: Gertrud Alatare/HC Tallinn arhiiv