Meeste meistriliiga käsipallis: Meistriliiga täisvoor üllatusi endaga kaasa ei toonud

Mulkide müür peatamas pealinlasi
Mulkide müür peatamas pealinlasi — FOTO: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Põhiturniiri finišijoon juba paistab, kuid viimased matšid enne play-offe nõuavad pidamist. Täna kohtusid omavahel kindel esiliider Põlva Serviti ja kohamängudest välja lülitatud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, teisel kohal platseeruv Viljandi HC ja ühegi võiduta olev HC Tallinn ning Mistra ja SK Tapa/N.R. Energy, kelle vahel on jagamisel kolmas koht.

Mistra 26:23 (15:13) võit tüüris Tapa võistkonna esikolmikust kaugemale, Viljandi võttis raudkindla 34:24 (21:12) võidu Tallinna üle ning ka Serviti kinnitas kanda tabeli eesotsas skooriga 36:25 (19:11).

Serviti ohjas mängu kõvakäeliselt

Kuigi Serviti saavutas koheselt kahe-kolmeväravalise edu, mis venis isegi nelja peale, ei lasknud külalised Kehrast põlvakatel rahulikult tegutseda. Nii sahistasid väravavõrke Kehra mängumees Indrek Normak ning Serviti Alfred Timmo vaheldumisi. 27. minutil lennutas Mathias Rebane palli Kehra väravasse ja kehtestas ka matši suurima vahemaa skooriga 16:9. Esimese poolaja lõpuks juhtis Serviti aga juba kaheksa värvaga, kui vahepausile mindi seisult 19:11. Mängu 45. minutil kogus Indrek Normaku tabamus Kehrale 19. värava, millele vastas koheselt Henri Hiiend. Nõnda oli skooriks 29:19. Lõppresultaadiks kujunes 36:25.

Serviti resultatiivseimateks osutusid Alfred Timmo seitsme ja Jürgen Rooba kuue väravaga. Kehra eest viskas seitse väravat Dmytro Yankovskyi.

Kindel kui aamen kirikus – Viljandi alistas Tallinna

Juba mängu algus reetis, et Tallinn ei suuda Viljandile võrdset võitlust pakkuda – 10. minutiks oli seis 9:3, kui Aleksander Pertelson mulkide edumaad kasvatas. 17. minuti täitudes näitas tabloo üüratut vahemaad numbritega 14:6. Võõrustajad mulgid liikusid teisele poolajale vastu veelgi ülekaalukama edumaaga 21:12. Ka teine mängu pool läks samasse auku – esimese 13 minuti jooksul oli Viljandi lisanud oma nimele kaheksa väravat, Tallinn vaid kolm. Samas rütmis jätkati ning mängule tõmmati joon alla seisult 34:24.

Viljandi ridadest kandis väravaküti rolli Ott Varik 10 tabamusega, Tallinna klubi eest viskas seitse väravat Volodymyr Shcherban.

Mistra ja Tapa heitluses oli häälekam võõrustaja

Tapa meeskond surus kodusaalis palliva Mistra nurka ning kihutas kolme väravaga ette. 15. minutil realiseeris Mistra kiirrünnaku Rauno Aus ja vähendas kauakestnud kaotusseisu vaid 8:9 peale. Minut hiljem valitses juba viigiseis. Mistra hakkas juba paari väravaga Tapal käest libisema, kuid Kaspar Lees ja Marcus Rättel tõid tiimid võrdse pulga peale. Siiski jäi esimene poolaeg Mistra kasuks seisuga 15:13. 33. mänguminutil oli taas viik, kuid Rauno Aus, Ievgen Buinenko ja Vladyslav Naumenko rassisid võistkonna jällegi juhtima. Seda aga nullis omakorda Tapa ning 42. minutil oli Rail Ageni tabamusest skoor 18:18. 45. minutil hakkas Mistra hoogu koguma ning Naumenko ja Serhii Orlovskyi toel mindi kahega juhtima. Buinenko ja Rauno Kopli ütlesid samuti sõna sekka, tehes seisuks 26:22. Matš lõppes seisuga 26:23.

Mistra eest seisis Rauno Aus kuue väravaga, viiele tabamusele jäid Vladyslav Naumenko ja Serhii Orlovskyi. Tapa skoori kasvatas kaheksa tabamuse võrra Rail Ageni.