Mägi EM-i blogi: mütoloogiast ja muinasjuttudest

Austria (valges) jaoks maitses viigipunkt võiduna, sakslased (mustas) sama öelda ei saa
Austria (valges) jaoks maitses viigipunkt võiduna, sakslased (mustas) sama öelda ei saa — FOTO: (Uros Hocevar / kolektiff / EHF) | Uros Hocevarm EHF kolektiff

Eesti koondise ja HC Kehra treener Janar Mägi kokkuvõte reedeõhtustest mängudest neile, kes käisid Amigos, klassiõhtul või Hollikas puusa keerutamas. Mõned käisid kindlasti ka „Sohvikus“ karaoket laulmas. Aga mängud toimusid ikka.

Sloveenia 30-33 Portugal. Selline jookse-viska mängulaadne asi, kuhu jagus mõni tõrje ka. Sloveenid olid lihtsalt natuke aeglasemad. Kui terve turniir on Kiko Costast räägitud, siis viimased mängud on hoopis vennaraas kõmmutanud. Täna tuli ka 11 tk sloveenide võrku. Portugal hetkel 4 punni peal ja kõik variandid olemas, kasvõi 5-6. mängule jõuda, oleks asi seegi. Sloveenial 2 kaotust ja 2 punni, põhimõtteliselt on game over. Aga seda EMi arvestades, kes teab.

Kaks väsinud võistkonda mängivad omavahel päris keerulise matši. Norra ja Holland. Suhteliselt viimased aurud mõlemal paagis ja omajagu kaardiväest on langenud ka, suhteliselt tähtsad kindralid. Aga püssid skoori mõistes paukusid kõvasti. 35-32 võtavad norrakad asja ära. Hollandil sama muster, nagu viimastes mängudes ikka, esimesel poolajal stardivad nagu Apollo 13 kosmose poole, siis käib pauk ära ja gravitatsioon teeb oma töö. Apollo meeskond jõuab maale tagasi, aga Holland siit enam edasi ei saa. LLL on tabelis. Norral hädisepoolne 2 sanga.

Viikingite omavaheline mõõduvõtt lõppeb natuke nutuselt. Rootsi paneb favoriitidele kõvasti vastu, Taani justkui kontrollib asja, aga lõpus laseb natuke jala sirgu. Omajagu peab siin Palicat ka süüdistama, kuna mees jääb just siis, kui taanlastele vaja pole pallidele ette. Seis kõigub teisel poolajal stabiilselt taanlaste kasuks paari kolmega, kuniks mängu lõpuni on jäänud minuteid umbes viis. Pluss neljast saab pluss üks ja kuidas moodi. Suure rolli võtavad kohtunikud. Kes tahab, vaatab ise järgi. Taanlased suudavad lõpuks ikka asja oma kasuks keerata.

Ned 0

Teise päeva meestele pühapäevaks kokkuvõte ka laupäevastest mängudest.

Muinasjutte ja mütoloogiaid lugedes, eksisteeris kunagi selline võistkond tiitlivõistluste põhigrupis nagu Hispaania. Täna tegid prantslased nende sarnast mängu Islandi vastu niipalju, kui vaja oli ja natuke peale ka. Prantsusmaa on hea. Island on vässu ja katki ka lisaks. Prantsusmaa paneb lõpus ca. kolmanda-neljanda käigu sisse ja võtab Thori käsilased kindlalt ära seisuga 39-32. Prantsusmaa on ohtlik ja suhteliselt hea. Välja arvatud ehk väravavahid. Muu asi kehtib küll.

Ungari kosub peale Austria vastu saadud kaotust ja tõmbab horvaatidele vee peale. Kumbki võistkond ei anna midagi lihtsalt, aga lõpus otsustab väravavaht asja ära. Mõlemal on täitsa okei tõrjeprotsent, aga ungarlastel tsipa suurem. Horvaatidel veidi õnne ka vähem, aga see liberaal on nagunii koguaeg tugevama poolt. Hämmastama paneb fakt, et Ungari mängib pea kolmandiku mängust kuus viie vastu, kuna horvaatidele koguneb jube palju karistusi. Nende lahendamine on muidugi alla igasugust arvestust. Enamus saadakse tulemusega 1-0 tuppa, mõni isegi kahega. Paar neist lõppeb viigiliselt. Eks teevad trennis läbi. Lahendus 7 vs 5 on muidugi huvitav ja järjekordne innovatsioon nagu Zormani 5 vs 5 mängimine. Ungaril 4 silma ja Horvaatial vaid 1. 29-26 jääb lõpuks.

Austria ja Saksamaa. Kumb siis parem on, kas „Wiener Schnitzel“ või „Curriwurst mit pommes“. Kumbki ei ole parem, mõlemad on head. Mäng lõppeb viigiliselt. Oleks Austrial kogemust rohkem ja paar korda varem ka põhigrupis nii lammutatud, siis kestaks hambapesu täna kauem, et selle samuse maitset suust ära saada. Aga täna maitseb alpides see punkt paremini, kui korraldajamaal. Sakslastele on tegemist ilmselge pettumusega. Seda on selgelt näha, et Deutsche Volk on kurb ja kotkas lehvib pooles mastis. Esimeses põhigrupis on veel lahtiste uste päev, mitmed satsid võivad kaugele jõuda. Moraali näitab muidugi see, et Austria istub viimased 10 minutit nulli peal, aga hirmsasti ei paugutata rünnakufaasis ise ka. Tehnilist jagub mõlemale poole. Constantin Möstl teenib selle mänguga tasuta õlled elu lõpuni igas Austria pubis, kuhu ta kunagi sisse astub. Kaua muinasjutt kestab, saab näha, täna hunt (Wolff) põrsakesi veel ära ei söönud. Millest maja tehtud on, saab peagi teada.