Kordusetendus ja kodupubliku toetus ehk naised selgitavad karikavõistluste lõppjärjestuse

Naiste käsipallihooaja esimene pool jõuab reedel kulminatsioonini, kui Tapal selgitatakse välja karikavõitja. Naised poolfinaale ei mängi ning põhiturniiri järjestuse põhjal mängitakse kohe finaal ja pronksimäng, kuhu pääsesid siis vastavalt grupifaasi esimene ja teine ning kolmas ja neljas, kirjutab handball.ee.

Reedel kell 17.00 alustavad kolmanda koha matšis HC Tabasalu/Audentes – SK Tapa/Tapa valla SK ning kaks tundi hiljem võitlevad tiitli nimel Aruküla/Mistra – Reval-Sport/Mella.

Finaalis näeme eelmise aasta kordusetendust

Mõned päevad vähem kui aasta eest läksid Kehras naiste karikavõistluste finaalis kokku Aruküla ning Reval-Sport ning tookord jäi tõeliselt põnevas lahingus ühe punktiga peale esimesena mainitud naiskond. Kuigi võistkondade koosseisudes on toimunud mõningaid muudatusi, siis kohtuvad tiimid tänavu samas faasis. Mistra ja Mella on sel hooajal vastamisi läinud ühel korral, kui Arukülas suutsid kohalikud pallurid vastased viie väravaga alistada.

Kui Mistrale alla jäämine hooaja alguses välja jätta, on Reval-Sport peale seda edenenud raudse kindlusega. Järgnevad kolm kohtumist võideti keskmiselt 16 väravaga. Aruküla naiskond kaotas küll põhiturniiri viimases mängus SK Tapale ühe väravaga, kuid selleks hetkeks oli juba esimene asetus tagatud ning põhja panevaid järeldusi sellest kindlasti teha ei tasuks. Naiskondadel on sel hooajal kujunenud välja selged liidrid, kui Anastasija Bušina on Mella kasuks visanud 35 ja Maarja Treiman Mistra poolelt 30 väravat.

“Mina paneksin favoriidikoorma Mella kanda. Eelmisel aastal võidetud karikat on alati raske kaitsta. Meie naiskond on kõvasti noorenenud ning kuigi Maarja Treimani panusele võime me alati loota, siis möödunud hooajal meid kõvasti aidanud väravavaht Linda Veski ja kaitsetala Janeli Patraili kogemusi igatseme kindlasti eriti palju just sellistel pingelistel hetkedel, mida finaal pakkuda võib. Aga eks üks hetk peavad tüdrukud niikuinii hakkama ise vastutust võtma ja usun, et sellised finaalid tulevad neile suureks kasuks. Õnneks on meil kõik terved, kogusime nädalavahetusel veel Leedu turniiril enesekindlust ning oleme valmis vastastele korralikku lahingu andma,” analüüsis Aruküla treener Andrus Rogenbaum.

SK Tapa soovib kodupubliku toel medali koju jätta

HC Tabasalu tegi eelmise aasta karikavõistlustel oma klubi ajalugu, kui pronksikohtumises alistati HC Kehra ning võeti esimene medal naiste tasemel. Seda head hoogu jätkati veel meistriliiga hõbedaga. SK Tapa naasis sel hooajal aastase vahe järel taas naiste tasemele ning suutis põhiturniiril edestada Reval-Sport/Koplit, tagades nii kohe koha finaalturniiril. Võistkondade esimene kohtumine sel hooajal lõppes Audentese viieväravalise ülekaaluga.

Naiskonnad lõpetasid põhiturniiri võrdsetel punktidel, kui mõlemad olid üle Koplist, Tabasalu võitis omavahelise kohtumise ning SK Tapa suutis viimases kohtumises alistada Aruküla. “Kuigi jäime Audentesele esimeses omavahelises kohtumises alla, oleme siiski teinud pärast seda suure arenguhüppe ning läheme matšile võidumõtetega. Oleme analüüsinud eelmise mängu vigu, teinud nendest omad järeldused ja nüüd peab selle veel platsil realiseerima. Hea meel, et meile pakub postide vahel tuge ja kogemust naasnud põhiväravavaht. Loodame, et kodupublik pakub meile vajaliku toe, et suudaksime pronksi koju jätta,” rääkis SK Tapa mängiv eestvedaja Marjette-Maie Müntser.

SK Tapa liidriks on tänavu olnud keskmiselt kümme väravat mängus viskav Karina Kuul. Tabasalu poolelt on Kerli Jõks ja Gertu Jõhvikas neljas matšis tabanud vastavalt 26 ja 24 korda. “Ettevalmistus finaalturniiriks ei ole meil kulgenud täiesti plaanipäraselt. Kahjuks on naiskonnas olnud palju haigestumisi ning mõnest pallurist oleme vigastuse tõttu ilma hooaja lõpuni. Pikk mängupaus ei mõju kunagi hästi, kuid ootame kindlasti põnevat lahingu ning läheme iga palli eest võitlema. Vastased suutsid põhiturniiri lõpus Aruküla üllatada, mis tähendab, et peame täielikult valmis olema ja esimesest minutist alates endast maksimumi andma,” lõpetas HC Tabasalu treener Merit Moro.

Naiste karikavõistluste otsustavate kohtumiste ajakava Tapa Spordihoones reedel 25. novembril:

17.00 pronksimäng HC Tabasalu/Audentes vs SK Tapa/Tapa valla SK + autasustamine
19.15 finaalmäng Aruküla/Mistra vs Reval-Sport/Mella + autasustamine

Kõik kohtumised on nähtaval ka Eesti Käsipalliliidu Youtube-i kanalis

Pildil: Naiste karikavõistluste finaalis kohtuvad Aruküla/Mistra ja Mella (üleval) ning pronksimängus HC Tabasalu ja SK Tapa (all) (Fotod: Marie-Johanna Kippar/Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)