Reklaam sulgub sekundi pärast

Kõik võivad kõiki võita ehk nädalavahetusel selgub hooaja viimane tiitlivõitja käsipallis

Esiliiga esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Põlva Coop (punases) ja HC Kehra/Primend(sinises)
Esiliiga esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Põlva Coop (punases) ja HC Kehra/Primend(sinises) — FOTO: Laura Plakso Eesti Käsipalliliit

Tuleval nädalavahetusel jagatakse Eesti käsipalli viimane täiskasvanute tiitel, kui esiliiga finaalturniiril Põlvas lähevad poolfinaalides kokku kohalik Coop ja HC Kehra/Primend ning Arcwood/Põlva ja Tallinna Spordikool/HC Tallas. Täna vaatame peatreenerite abiga peale esimesele paarile. 

Eesti meeste esiliigas osales tänavu 11 klubi, kes mängisid kaks korda omavahel läbi. Seejärel pääsesid esimesed kaks, Coop Põlva ning Põlva/Arcwood otse finaalturniirile. HC Kehra/Primend ning Tallinna Spordikool/Tallas pidid veerandfinaalides alistama vastavalt Viljandi SK/Pärnu ning HC Tallinn 2-e. 

Coop valmistub kodupubliku ees tiitlit kaitsma

Eelmisel aastal SK Tapa ees esiliiga meistritiitli koju jätnud Põlva Coop võitis sel hooajal põhiturniiri kahe punktise eduga Arcwoodi ees. Serviti duubelmeeskond tegutseb Kalmer Mustingu juhtimisel. “Treeningprotsessis on osad meie liidermängijad, eesotsas Kermo Saksingu ning Karl Markus Kanneliga kaasatud ka esindusmeeskonna tegemistesse. Kokkuvõttes võib hooajaga rahule jääda. Tulemus tulemuseks, need punktid on lihtsalt boonuseks. Esiliiga põhieesmärk on ikkagi mängijaid kasvatada ning arvestades, et liidrite kõrval said päris mängude õhku nuusutada ka 2008. aastal sündinud poisid, siis võib öelda, et see sai täidetud.”

“Poolfinaalide eel tuleb põhiturniiri tulemused unustada. Usun, et sel aastal on kõik neli paremat nii võrdsed, et väga raske on siin midagi ennustada. Kõik on kinni ühest mängust ning palju oleneb, mis seisus meeskonnad siin mai teises pooles on. Meistriliiga on läbi ja osadel tiimidel on tänu sellele märgatavaid täiendusi. Me üritasime terve hooaja enamvähem samade poistega mängida. Saab näha, kes turniiriks paremini valmis on,” jätkas Musting.

Võõrustajatele astub vastu pika pingiga Primend

Põhiturniiri kolmandana lõpetanud ning seejärel veerandfinaalis Viljandi SK alistanud Kehra meeskond on olemuselt sarnane oma poolfinaali vastasega. Tiimis on palju noormängijaid, kes osalevad nii meistri- kui ka esiliigas. Lisaks neile on seas mõned kogenumad mehed, eesotsas endise Eesti koondislase ning Kehra esindumeeskonna abitreeneri, Jaan Kaugega. 

HC Kehra Primendit, kes on eriti hästi esinenud kodupubliku ees, juhib Indrek Lillsoo “Esiliiga annab hea võimaluse neile noormängijatele, kes kõrgeimas sarjas nii palju mänguaega ei saa. See hooaeg on eriti huvitav ja põnev, kuna esiotsas on kõik meeskonnad võimelised kõiki võitma. Kuna osad mängude ajad klapivad, siis oleme pigem kodus saanud kõiki mehi kasutada ja ehk seetõttu on ka tulemused Kehras paremad.”

“Täna on meil selline seis, kus pean 10 meest finaalturniirilt välja jätma, kuna kõik lihtsalt koosseisu ei mahu. Coop tahab sarnaselt meiega mängida kiiret käsipalli. Kuigi neil on põhikoosseisus kogenud mängijaid, siis näen meie võimalusi pikemas pingis. Aga lõpuks on esinelikus väga võrdsed meeskonnad ning kellelegi siin eelist anda on pea võimatu ülesanne,” lõpetas Indrek Lillsoo. 

Esiliiga põhiturniiri lõppjärjestus:
1. Coop Põlva (33 punkti) 2. Põlva Arcwood (31) 3. HC Kehra/Primend (30) 4. Tallinna Spordikool/HC Tallas (28) 5. Viljandi SK/Pärnu (28) 6. HC Tallinn 2 (23) 7. SK Tapa/Tapa valla SK (20) 8. Tallinna Spordikool/Audentes (12) 9. Tartu Ülikool (10) 10. Mustamäe (5) 11. HC Viimsi (4)

Põhiturniiri resultatiivseimad mängijad:
1. Kristjan Heinla (Viljandi SK Pärnu, 148 väravat) 2. Boris-Kaspar Pani (HC Viimsi, 134) 3. Kermo Saksing (Coop Põlva, 115) 4. Klaus Peeter Rüütli (Tartu Ülikool, 114)

Esiliiga finaalturniiri ajakava Põlvas:
18.05
17:00 Coop Põlva – HC Kehra/Primend
19:15 Arcwood Põlva – Tallinna Spordikool/HC Tallas
19.05
14:15 𝐏𝐫𝐨𝐧𝐤𝐬𝐢𝐤𝐨𝐡𝐭𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞
16:45 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐚𝐥

Autor/allikas: handball.ee