Reklaam sulgub sekundi pärast

Koduliigast tullakse koondisse suure mängumahu pealt

Täna koguneb Tallinnas Eesti meeste käsipallikoondis, et alustada ettevalmistust 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikmängudeks Austriaga. Neljapäeval kohtutakse Bregenzis ning pühapäeval võõrustatakse vastast Kalevi spordihallis. Eesti rahvusmeeskonna 16 liikmest kümme tulevad koduliigast.

Ehkki Eesti meistriliigas pole tänavu veel pooledki mängud peetud, siis on tiheda Balti ja Soome liiga graafiku tõttu koondislastel keskmiselt 35 ametlikku kohtumist selja taga. Kodust liigat juhtiv Põlva Serviti on näiteks erinevate sarjade peale pidanud juba 42 mängu.

Kogenud Sillaste tähistab koondisejuubelit

"Võib juba praegu öelda, et tänavusest hooajast kujuneb üks raskemaid minu karjääris. Esimene poolaasta oli eriti hull, nüüd kui Balti liiga põhiturniir läbi, on veidi lihtsam. Samas tulevad mängijad koondisse hea mängurütmi pealt, ehkki hooaja alguse värskust muidugi enam pole," arutles Eesti koondise üks kogenumaid liikmeid Henri Sillaste.

Neljapäevases avamängus teeb 33-aastane Põlva Serviti vasakäär 50. etteaste Eesti särgis. "Koondisega liitumine on alati põnev, aga minu kogemuste juures enam närvi või hirmu sees pole. Peame oma mängu mängima ja lootma positiivsele lõpptulemusele," arvas Sillaste.

"Eelmises tsüklis ma Austria vastu ei mänginud, aga poisid tegid väga korralikud esitused. Eriti hea võitlus oli võõrsilmängus, ehkki ka kodus ei kaotatud suurelt. Vastane on kahtlemata tugev ja mängijad tulevad tippliigadest," teadis koos koondisekaaslaste Ott Variku ja David Mamporiaga meistriliiga snaipritetabeli tipus olev Sillaste.

Tõsiasi, et Sillaste debüteeris Eesti rahvusmeeskonnas 2013. aastal, on omamoodi huvitav. Pikaaegse Serviti vasakäärega koos pidas Bosnia ja Hertsegoviina vastu esimese kohtumise Eesti särgis ka paremäär Ott Varik. Ja samal aastal tegid koondisedebüüdi veel kaks praegu koduliigas pallivat meest – Andris Celminš ja Rasmus Ots.

Rasmus Ots: klubis kogutud enesekindlust me maha ei jäta

Hiljuti Balti liiga põhiturniiri võitnud Viljandi HC annab koondisele kolm pallurit, kellest kogenuim on Eesti viimasest 27 MM- või EM-valikmängust vaid ühe vahele jätnud Rasmus Ots. Esiväravavaht on Viljandi eest heas hoos ja aidanud klubil kokku panna 13-mängulise võiduseeria.

"Kindlasti tulevad mulgid klubi mõistes koondisse hea enesekindlusega ja maha me seda jätta ei kavatse. Kuid peame kõik kiirelt ümber lülituma ning väga limiteeritud aja jooksul meelde tuletama eelmistes koondiselaagrites ja -mängudes õpitu," hindas 40 korda Eesti särki kandnud puurivaht.

"Austria koosseis on vahepeal muutunud, neil on mitmeid uusi tulijaid ja suurim staar Nikola Bilyk on eelmiste Eesti-mängudega võrreldes tagasi. Aga meilgi on hea kooslus ja tahaks uskuda, et suudame neile ohtlikud olla. Lähme kindlasti mängudele mõttega siit paarist edeneda – muidu poleks ju mõtet mängima minnagi," kinnitas Ots.

Austria ja Eesti esimene kohtumine neljapäeval, 17. märtsil Bregenzis algab meie aja järgi kell 20:00. Pühapäeval, 20. märtsil on kõik spordisõbrad oodatud kaasa elama Eesti rahvuskoondisele Tallinnas, Kalevi spordihallis, kus pall pannakse mängu kell 19:40.

Eesti koondis MM-valikmängudeks Austriaga: Martin Johannson (Bukaresti Steaua), Mait Patrail (Rhein-Neckar Löwen), Karl Toom (HSC 2000 Coburg), Karl Roosna (1. VfL Potsdam), Dener Jaanimaa (Daido Steel HC), Alfred Timmo (Fjellhammer IL), Henri Sillaste, Andris Celminš, Ülljo Pihus (kõik Põlva Serviti), Rasmus Ots, Ott Varik, Mihkel Lõpp (kõik Viljandi HC), Armis Priskus, Kaspar Lees, Jürgen Rooba (kõik HC Tallinn) ja David Mamporia (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper). Peatreener Thomas Sivertsson, treenerid Martin Noodla ja Janne Ekman, füsioterapeudid Margus Parts ja Allar Lamp, delegatsioonijuht Priit Allikivi.

Pildil: Üks kümnest koduliigas pallivast koondislasest ehk Henri Sillaste (viskel Läti vastu) peab sel nädalal 50. mängu Eesti särgis. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).