Kirglikes meistriliiga mängudes jäid peale Viljandi ja Mistra

Indrek Normak
Indrek Normak — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Eile pakkus käsipalli meistriliiga paeluvaid kohtumisi, kui vastamisi läksid HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC ning Mistra ja SK Tapa. Närvikõdi tekitanud Kehra ja Viljandi matš päädis viimase napi 28:27 (12:14) võiduga. Mistra võitis Tapa meeskonda kindlamalt, skooriga 34:29 (15:11).

Kõva võitlust näidanud Kehra kaotas väravaga

Kehras oli atmosfäär pingeline. Esimene värav tuli alles 3. minuti eel, kui Sergio-Silver Kreegimaa viis Kehra juhtima. Kohtumise 10. minutiks oli skoor 3:3. Muidu viigiseisus kulgenud mäng nägi esimest korda 2-väravalist vahemaad 14. minutil, kui Kristjan Koovit Viljandi 7:5 ette viis. 18. minutil kasvas Viljandi edumaa 3 värava peale, kui skoori tegi Mikk Varik. Kehra olukorda raskendas punane kaart Indrek Normakule, ent Martin Lepiku väravad tõid meeskonna uuesti mängu. Nõnda oli 22. minutiks seis 11:11. Viigiseis püsis 27. minutini, misjärel viskas Kreegimaa 2 järjestikust väravat ning viis Kehra 14:12 juhtima. Esimese poolaja võitis kodumeeskond Kehra tulemusega 14:12.

Mängu teine pool algas veel Kehra eduseisuga. Oskar Luks viis kodumeeskonna 37. minutil 19:15 juhtima, kuid 40. minutiks valitses viik. Viljandi aitasid järele Kristo Voika, Andrei Basarabi ja Aleksander Pertelsoni tabamused. Viljandi läks kohtumist juhtima, kuid esialgu vaid ühe väravaga, sest Kehra püsis usinalt sabas. 48. minutiks oli seisuks 23:21 Viljandile. 52. minutil 23:26 taga olnud Kehra vähendas kaotusseisu 56. minutil ühe värava peale. Üheväravalisest vahemaast ei saadudki lahti ning Viljandi võttis 28:27 võidu.

Viljandi suurimaks skooritegijaks oli Kristo Voika 7 tabamusega. 5 väravat viskasid Andrei Basarab ja Aleksander Pertelson. Kehra väravaküttideks olid Sergio-Silver Kreegimaa 7 väravaga ja Martin Lepik 6 väravaga.

Kõikuv kohtumine lõppes Mistra kindla võiduga

Arukülas algas matš samuti tasavägiselt. Mängu 7. minutiks oli seis 2:2. Seejärel viis Martin Nerut Mistra 2 väravaga juhtima. 15. minutiks oli Tapa kaotusseis suurenenud, kui seisuks oli 8:4 Mistrale. Ilja Kosmirak ja Aleksandr Vassiljuk suutsid vahemaa 18. minutiks vähendada 2 värava peale, kuid paar minutit hiljem oli Mistra taas juhtimas 4-väravalise eduga, seisuks 10:6. Esimese poolaja võitis Mistra skooriga 15:11.

Teisel poolajal startis Tapa võistkond erksamalt ja nõnda jõuti juba 34. minutil 16:15 seisuni, Mistra juhtimas vaid ühe väravaga. Viik saabus 37. minutil Endrik Jaanise väravast ja peatselt läks Tapa juhtima, värava autoriks taas Jaanis. 41. minutiks juhtis kohtumist jällegi Mistra, skooriks 20:18. 10 minutit hiljem soosis seis üha enam Mistrat, numbriteks 28:23. Üldresultaadiga 34:29 Mistra kasuks pandi kohtumisele punkt.

Resultatiivseimad Mistra pallurid olid Martin Nerut 7 väravaga ja Martin Johannson 5 väravaga. Tapa resultatiivseim mängija oli Marcus Rättel 11 väravaga. Ilja Kosmirak viskas 7 väravat.

Laupäeval, 17. veebruaril kohtuvad Sõle Spordikeskuses tabeli viimane HC Tallinn ja tabeli esikohal paiknev Põlva Serviti.

Meeste meistriliiga kohtumised sel nädalal
14.02. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC (27:28)
14.02. 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra – SK Tapa (34:29)
17.02. 16:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – Põlva Serviti