Kehra jättis Tallinna tühjade pihkudega

palliga on Tallinna mängiv treener Risto Lepp, kes sai kirja ühe värava
palliga on Tallinna mängiv treener Risto Lepp, kes sai kirja ühe värava — FOTO: Arvi Sirm/Käsipalliliit

Enne kui pilgud suunatakse Balti liiga play-offidele, kohtusid HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn omavahel selle nädala meistriliiga vooru viimases matšis, kirjutab handball.ee.

Meeskonnad läksid kohtumisele vastu vastavalt eelviimaselt ja viimaselt tabelikohalt ning nagu varasem statistika võis juba vihjata, väljus duellist võitjana Kehra. Tallinn jäi koduplatsil võiduta seisuga 23:36 (12:18).

Juba algussekunditel lülitus Kehra hoogsale mängurütmile, mis viis nad kolmega ette ja äratas võõrustaja Tallinna üles. Pealinlaste trio – Keret Kippari, Matthias Männik ja Markus Oliver Mädo – upitas meeskonna järele, kuid Kehra jäi siiski kahe punkti kaugusele, sest nende eest kostis David Mamporia ja Maksim Tanner McCauley tandem. 15. minuti eel tegi Tallinna mängumees Karmo Harju seisuks 8:9, kuid viigipunkt jäi tulemata ning Kehra kasvatas edumaa taas kaheväravaliseks. 20. minutil hakkas Kehra Tallinna raadiusest tasapisi end välja rebima ning 27. minutiks oli skoor juba 16:11 külalistele. Esimese poolaja lõpuks olid numbrid edenenud 18:12 peale. Teisel mängu poolel jätkus sama stsenaarium, kuid Tallinna õlule laskus lisaraskus, milleks oli Hugo Liiva punane kaart 44. minutil. 50. mänguminutil näitas tabloo skoori 27:20, 10 minutit hiljem ehk lõpusireeni saatel 36:23.

Kehra punktiarvet kasvatas kõige edukamalt David Mamporia, kelle nimele jäi 10 väravat. Tallinna skooritegijateks kujunesid Markus Oliver Mädo kaheksa väravaga ja Karmo Harju kuue väravaga.

“Minu eesmärgiks tänasel mängul ei olnud üldse mingisugune vahe ega midagi, vaid ma soovisin näha seda, et me oleme võistkonnaga arenenud, aga seda ma ei näinud täna,” kommenteeris Kehra peatreener Janar Mägi matši otselülituses. “Täiesti teine mäng, mida me ootasime. Oleme kolm korda Tallinnaga eelnevalt kohtunud: esimene mäng Kehras normaalne, teised kaks järgmist – seis enam-vähem samasugune nagu täna, aga mäng täiesti teistsugune kui täna. Võibolla jätsin noored liiga kauaks pingile, oleksin pidanud varem [mängu] panema. Esimesel poolajal põhimõtteliselt David [Mamporia] üksi mängis, mingit abi tal ei olnud. Väga, väga kahvatu täna minu poolt.”

“Tegime tegelikult halva mängu. Esimene poolaeg ei saanud ennast käima, tegime palju praaki. Teise poolaja keskel suutsime end parandada ja tegime kaitses head tööd ja tänu sellele saime lihtsaid kiirrünnakuid,” nõustus Kehra mängija Sigmar Seermann, kes viskas neli väravat.

“Eks me anname parima. Eks me ole kardinaalse noorenduskuuri see hooaeg teinud ka ja tuleb tõele näkku vaadata,” lausus HC Tallinna peatreener ja mängija Risto Lepp küsimusele, kas meeskond suudab hooaja lõpuks ühe võidugi kirja saada.

 

Meistriliiga tulemused sel nädalal

Põlva Serviti – SK Tapa/N.R. Energy 28:23

Viljandi HC – Mistra 24:21

HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 23:36