Kehra ja Viljandi kostitasid võrdse matšiga, Serviti võitis kindlalt Mistrat

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC
HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC — FOTO: HC Kehra Facebook

Balti liiga tormikeerises kogub Eesti meistriliiga aina tuure juurde. Sel korral katsusid omavahel jõudu HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC ning Mistra ja Põlva Serviti, kirjutab handball.ee.

Üldtabeli eripooltes paiknevad Kehra ja Viljandi kinkisid publikule meeleoluka ja paeluva mängu, mille lõpptulemusena ei võitnud ei üks ega teine. Kehra teenis koduväljakul 25:25 (13:11) viigi tugeva Viljandi vastu. Mistra ja Põlva Serviti mängus käis otsustamine mõnevõrra kergemalt ning võidupunktidega sõitis koju Serviti, skooriks 27:23 (16:11).

Mistra ei suutnud Servitiga sammu pidada

Arukülas tilkusid alguses punktid tabloole vähehaaval ning tasavägiselt. Kui 10. minutil oli skooriks veel 5:5, siis viis minutit hiljem näitas külaline Serviti initsiatiivi ja läks juhtima kahe väravaga, mõlema autoriks Henri Sillaste. 20. minutil oli distants juba neljaväravaline ning esimese poolaja lõppedes viieväravaline, seisuga 16:11 Serviti kasuks. Kuigi Mistra poole pealt rassisid väravaid visata Serhii Orlovskyi ja Arno Vare, siis ei hoidnud nad Põlva masinavärki tagasi. Külalised olid saavutanud kuueväravalise edu, kui 50. minutil oli seisuks 25:19. Matšile tõmmati joon alla skooriga 27:23, mis rääkis Serviti kasuks.

Mistra skooritegijad olid Serhii Orlovskyi kaheksa ja Arno Vare viie väravaga. Serviti tüüris võidule Hendrik Varul üheksa tabamusega, kuus lisas Alfred Timmo.

Silm silma, punkt punkti vastu – põnevusmäng jäi võitjata

Favoriidi tuules tõusis Kehra Spordihoones liidriks võõrustajameeskond, kui Sigmar Seermanni ja David Mamporia tabamused 11. minutil võistkonna 6:4 ette viisid. Viljandi kaotusseisu süvendasid väravavahi Siim Normaku ja Mamporia väravad, mis duubeldasid vahemaa Kehra ja Viljandi vahel, viies Kehra 8:4 juhtima. Mikk Varik ja Hendrik Koks pehmendasid mulkide olukorda ning esimese poolaja võitis Kehra napi 13:11 seisuga. Niigi vähene vahemaa kahanes 40. minutil üheväravaliseks. Selle lahendas kiirelt ära Aleksander Pertelson, kes esmalt viigistas ning siis viis juba Viljandi 19:18 ette. Indrek Normak tegi skoori taas võrdseks ning teatepulga võttis üle Alvar Soikka, kelle kaks väravat tõid Kehra viigist välja, et sinna paratamatult uuesti tagasi laskuda. Mõlema meeskondade väravavahid hoidsid skoori võrdsena ning viigiseisust ei lastudki lahti – numbritega 25:25 kuulutati kohtumine lõppenuks.

Kehra ridadest kerkisid esile Alvar Soikka üheksa väravaga ja David Mamporia seitsmega. Viljandi eest viskas Hendrik Koks kuus väravat ja Ott Varik viis.