Reklaam sulgub sekundi pärast

Käsipallurid pidasid lõbusaid jõuluturniire

— FOTO: Viljandi HC

Kui ülejäänud hooaja on käsipall tõsine spordiala, kus teineteisega platsil sõprust ei tehta, siis korra aastas kogunetakse Tapal ja Viljandis, et pidada teistsugune võistlus. Enne jõulu Lääne-Virumaal ning pärast suurt söömaaega Lõuna-Eestis peetavatel jõuluturniiridel on suurem tähelepanu kamraadlusel ja jällenägemisel.

23. detsembril Tapal peetud jõuluturniirile eelnes ka ametlikum osa, kus omavahel läksid vastamisi kohalikud ja noortekoondis. Enne pühi peetud võistlusel osales mitmeid endisi ja praegusi koondislasi, kes lõbusas atmosfääris omavahel vastamisi läksid. Kuigi põhiliselt kutsutakse neile mängudele ikka oma kandi kasvandike, siis loomulikult kedagi ukse taha ei jäeta ning seekordki oli nimekirjas näiteks Aruküla tiim, kes lõpuks neljandaks jäi.

Turniiri võitis võistkond 2000, neile järgnesid võrdsetel punktidel Mustad ning 97xMOE ja tagant poolt esimesena lõpetasid Hingelt Noored. Võistluste korraldaja Aron Jaanis oli eriti uhke fakti üle, et ka kaks naiste tiimi seekord kirja sai ning ka nemad omavahel võistelda said.

Juba üle 30 aasta peetud Viljandi jõuluturniiril osales samuti mitmeid endisi ja praegusi koondislasi, kes kõik värskelt sisse söödud verivorsti ja hapukapsast välja higistasid. Teiste seas endised tippmängijad Kristo Järve ja Marko Koks ning praegused sini-must-valge esindajad Rasmus Ots, Hendrik Koks ja Aleksander Pertelson.

Sarnaselt Tapa turniirile pallis ka Viljandis meistriliiga ja muudel tasemetel pallurite seas palju mehi, kes igapäevaselt pole kunagi meie ala harrastanud, kuid 26. detsembri hommik on neile traditsiooniliselt saanud just käsipalliajaks. Turniiri võitis võistkond Robi, kellele järgnesid Raudnael, Island, Puiatu ning OG. Rohkem pilte leiate Viljandi HC Facebooki-i lehelt.

Julgustame kõiki käsipalli huvilisi omale järgmiseks aastaks jõulude ajaks väike vaba aeg tekitama ning kasutada võimalust jõuluturniirid üles otsida ja kas üle pika aja esimest korda või üldse oma esimene käsipallikogemus saada. Sest parimalt võtab need võistlused kokku SK Tapa facebooki ürituse kirjeldus: “See on suurepärane võimalus võtta ühendust sõprade ja tuttavatega, kellega kiire elutempo tõttu ammu suhelda pole jõudnud ja tuletada meelde vanu aegu.”