Käsipalliliigas võidutsesid Viljandi ja Kehra

hc-viljandi
Foto: Eesti Käsipalliliit

Käsipallimeistrivõistluste järjekordsele voorule tõmbasid kolmapäeval joone alla paarid Mistra ja Viljandi HC ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn.

Lähikonkurentide Mistra ja Viljandi duellist väljus võitjana Viljandi skooriga 25:22 (11:12). Kehra napsas mängust Tallinnaga võidupunktid endale, kui kodusaalis alistati külaline seisuga 35:25 (17:11), teatas Eesti Käsipalliliit. 

Viljandi: tagaajajast võitjaks

Arukülas aset leidnud matš oli kõike muud kui rahulik. Võistkonnad mängisid võrdväärselt ning 10 minuti vältel oli kokku visatud vaid seitse väravat – Mistra arvel neli, Viljandil kolm. Kolm minutit püsiti seisul 6:5 kuniks Viljandi Hendrik Koks kaotusseisu ühe värava peale viis. Mistra edu oli kõikuv ja nii oldi mõnel juhul kahega ees, siis jällegi viigis ning seejärel uuesti juhtimas, ent napi ühe väravaga. Selline mängupilt tõi Mistrale poolajavõidu seisuga 12:11. 

Teise poolaja esimesel minutil Viljandi taas viigistas, kui Kristo Voika vastase väravasuu lahti muukis. 45. minutil oli seis 16:16, misjärel Viljandi initsiatiivi endale haaras ja kindlalt kolmega juhtima läks. Suurima edumaa saavutas Viljandi 52. minutil, kui väravavaht Rasmus Ots vahemaa nelja värava peale käristas. Moment hiljem toimus kohtumises potentsiaalne pöördepunkt, kui Mistra kolm väravat järele võttis. Voika ja Andrei Basarab kustutasid tekkinud tulekahju ja mulgid võtsid võidu skooriga 25:22. 

Võitjate resultatiivseim oli Ott Varik, kellel täitus 10 väravat. Mistra eest sai kirja enim tabamusi Serhii Orlovskyi, kes panustas kuue väravaga. 

“Mäng algas meie jaoks väga rabedalt. Lubamatult palju tehnilist praaki. Nii kaitses keeruline seista ka. Rünnaku poolega võib rahule jääda,” sõnas Varik. “Poolajal rääkisime asjad selgeks. Teisel poolajal suutsime praaki vähendada. Kuigi suutsime 10 minutit enne lõppu veel mängu käest lasta, siis vaatamata sellele suutsime mängu enda kasuks pöörata.” 

Kehra võttis ülekaaluka võidu

Aasta esimene kodumäng kulges Kehrale soodsates tingimustes. 10. minutiks oldi vastasest juba poolega üle numbritega 8:4. Tallinna eest tegid Kalev Kütt, Danil Gumianov ja Matthias Männik tempoka järelevõtu ning tõid vahemaa kahe punkti peale. Kehra ei jäänud vastust võlgu ning Sergio-Silver Kreegimaa, Alvar Soikka ja David Mamporia tabamused kindlustasid võõrustajale 13:8 edumaa. 25. minutil jõudis Kehra lausa seitsmega eest ära sõuda, kuid poolajale mindi siiski skoorilt 17:11. 

Teine poolaeg oli taas Kehra päralt, kus 10-väravaline eduseis polnud sugugi kauge siht. 50. minutil näitas tabloo numbreid 28:21 ning üldresultaadiks kujunes sümmeetriline 35:25. 

HC Kehra tänane snaiper oli David Mamporia üheksa tabamusega, Kalev Kütt aitas Tallinna meeskonda seitsme väravaga. 

“Teadsime, et Tallinnal on lühike pink ja hoidsime mängutempo kõrgel. Kindlasti ei olnud meie parim mäng, rohkelt tuli tehnilist praaki ja eksisime liigselt palju lihtsatel visetel,” lausus Kehra resultatiivseim Mamporia. 

“Tore on, et maailmameistrivõistlustelt on tagasi meie USA koondislane Maxim ning temast oli palju abi. Midagi lihtsalt kindlasti ei tulnud, Tallinn oli mängus sees ja ei lasknud meil algusest kohe vahet sisse teha.” 

Meistriliiga jätkub taas veebruarikuus:

01.02. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Mistra

01.02. 19:00 Viljandi Spordikeskus Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 

05.02. 17:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – SK Tapa/N.R. Energy

08.02. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti

08.02. 19:00 Sõle Spordikeskus HC Tallinn – Viljandi HC