Käsipallileegion: Martin Johannson võitis Rumeenia karikavõistlustel hõbeda

Nädal, mis Alina Molkova kaudu tõi Eestisse Portugali meistritiitli, oli väga töine Eesti koondise joonemängijatele. Rahvusmeeskonna kapten Martin Johannsoni jaoks möödus nädal piltilikult öeldes ameerika mägedel ja lõppes karikahõbedaga ning Soomes pöördus finaalseeria Markus Viitkari ja Karjaa BK-46 eduks.

Kesknädalal mängiti Rumeenia meistriliigas eelviimane voor ning ühe värava visanud Martin Johannson pidi koos Bukaresti Steauaga vastu võtma valusa derbi-kaotuse tulemusega 24:30 (11:11) meistritiitli kindlustanud CS Dinamo käest. Viimase vooruga võib Steaua lõpetada nii hõbeda kui ka viienda kohaga – tabel on niivõrd tihe.

Nädalavahetusel toimus Rumeenia karikavõistluste finaalturniir. Poolfinaalis viis Steaua kohtumise Constanta HC Dobrogea Sudiga lisaajale, kus võitis 25:22 (10:8, 18:18). Pealinlaste kaitseliini tugisammas Johannson sai lisaaja algul kolmanda kaheminutilise karistuse ja vaatas lõpplahendust tribüünilt. 

Pühapäeval tuli finaalis teist korda nädala jooksul vastu seista Dinamole. Steaua alustas hästi ja võitis poolaja, kuid pidi lõpuks meistermeeskonna nappi 24:23 (13:16) paremust tunnistama. Ennastsalgavat kaitsetööd teinud Johannson kordas eelmise päeva “saavutust” ning siirdus 47. minutil kolmanda eemaldamise tõttu pealtvaatajaks. 

Soome meistrivõistluste finaalseerias peeti teine ja kolmas mäng. Avakohtumise võitnud Helsingi Dicken jäi Karjaa BK-46-le alla nii kodus kui ka võõrsil, vastavalt 17:27 (10:11) ja 19:25 (9:11). Markus Viitkar viskas võitjate kasuks kahe mänguga viis väravat, Armi Pärt tabas pealinlaste poolel ühe korra. 

Saksamaal lõppes meie meeste võidujada. Bundesligas kaotas Rhein-Neckar Löwen võõrsil 23:24 (13:14) TBV Lemgo Lippele, Mait Patrail kätt valgeks ei saanud. 2. Bundesligas viskas Karl Toom kolm väravat, kuid HSC 2000 Coburg tunnistas samuti võõrsil VfB Lübeck-Schwartau 37:25 (18:11) paremust. 

Kolmandas liigas pidid Karl Roosna ja 1. VfL Potsdam nädalapäevad ootama, et otsustava üleminekumängu vastane teada saada. Kahemängulises play off’is minnakse esmalt võõrsil ja siis kodus vastamisi SG Pforzheim/Eutingeniga, paari võitja tõuseb 2. Bundesligasse.