Käsipallileegion: Mait Patraili mänguaeg kasvab uue treeneri käe all

Läinud nädala väravatesadu välismaal esinevatel Eesti käsipalluritel korrata ei õnnestunud, ent võite saadi eelmise seitsme päeva jooksul kordades rohkem kui kaotusi. Saksamaa, Rumeenia, Portugal, Itaalia ja Soome – need olid riigid, kus eestlaste koduklubidele kirjutati tabelisse punkte juurde.

Vaba mängunädala sai Saksamaa Bundesligas palliv Rhein-Neckar Löwen, kel oli seeläbi võimalus pärast tihedat perioodi uue juhendaja käe all ka veidi tõsisemalt treenida. Mait Patrail on Rootsi tippmängija ja -treeneri Ljubomir Vranjesi tulekuga väga rahul ning kasvanud on ka Eesti koondislase roll.

Patrail: tahan meeskonnale kasulik olla mõlemas platsi otsas

“Viimastes kohtumistes olen kogu mänguaja kaitses rabanud ja mõnel puhul ka 15-20 minutit rünnakuaega saanud. Tulemused muidugi on pettumusi valmistanud, aga uue süsteemiga harjumine võtab meeskonnal veel aega,” sõnas “lõvide” eestlasest vasaksisemine, kes viimati maitses võidurõõmu 18. detsembril.

Valusa kaotuse sai Löwen kohalikus karikasarjas, kus veebruari algul jäädi veerandfinaalis 24:26 alla THW Kielile. Seejärel on Bundesligas üks kohtumine kaotatud ja viimati viigistati HC Erlangeniga. Löwen paikneb liigatabelis 15 punktiga 11. kohal.

“Kieliga mäng oli väga tähtis, tahtsime hooaega päästa karikavõistluste finaalturniirile jõudmisega. Aga vastane kallutas lõpuga mängu enda kasuks. Nüüd on veel väike lootus eurokohtadele kerkida, ent minu jaoks on peamine terve püsida, ennast vormi ajada ning seejärel uus töökoht leida,” teatas Patrail, kelle leping lõpeb suvel.

“Löwenil on juba neli-viis vasaksisemist ning mul on siiski veel huvi ja jõudu mõlemas platsi otsas meeskonnale kasulik olla. Vaatan, kuidas olukord kujuneb ja kevadel tuleb otsuseid teha. Hetkel on kõik hästi, Vranjesi tulekuga tekkis hea atmosfäär ja võitlusvaim. Trennid on huvitavad ja küll tulevad ka tulemused,” hindas 11. hooaega Saksamaal palliv eestlane.

Karl Toomi ja HSC 2000 Coburgi eelmise nädala märksõnaks võiks olla null. Ehkki TV Emsdetten alistati 29:27 (12:15), siis nulliti see ära eduseisust 26:28 (15:13) kaotatud mänguga Rostocki HC Empori vastu. Toom jäi mõlemas kohtumises resultatiivsuspunktideta.

Eestlaste vastasseisus Soomes jäi kolmandat korda peale Viitkar

Saksamaa kolmandas liigas jätkab võidumarssi 1. VfL Potsdam. Laupäeval oldi kindlalt üle HG Hamburg Barmbekist tulemusega 32:21 (15:11). Karl Roosna viskas võitjate kasuks kuus väravat ja Potsdam kindlustas kolm vooru enne hooaja esimese faasi lõppu koha finaalturniiril, et püüda tõusu 2. Bundesligasse.

Tiheda töönädala sai rahvusmeeskonna kapten Martin Johannson. Tema koduklubi Bukaresti Steaua alistas Rumeenia kõrgliigas Cluj’i CS Universitatea 37:23 (18:12), kuid leppis pealinnasiseses heitluses CSM Bukaresti vastu 25:25 (13:12) viigiga. Johannson viskas mõlemas mängus ühe värava.

Soome meistrisarja eestlaste vastasseisus olid Markus Viitkar ja Karjaa BK-46 28:25 (13:14) kodusaalis üle Armi Pärdist ja Helsingi Dickenist ning jätkavad liidrina. Mõlemad Eesti koondise joonemängijad viskasid neli väravat, Viitkar valiti kohtumise paremuselt teiseks palluriks. Dicken ja Karjaa on sel hooajal meistri- ja karikavõistlustel kohtunud neli korda ning võitudega 3-1 juhib viimane.

Norras sai vigastust raviva Alfred Timmota mänginud Fjellhammer IL olulises kohtumises kaotuse, jäädes kodusaalis 23:28 (11:13) alla Kristiansand Topphåndballile. Võitja oli Timmo tööandja üks lähikonkurente võitluses esikaheksasse pääsu eest ja on nüüd 20 punktiga seitsmendal kohal. Fjellhammer jätkab 17 silmaga 10. tabeliastmel.

Meie välismaal pallivad naiskäsipallurid olid võidukad. Itaalias alistas Erice AC Life Style kodus Padana GSD Casalgrande 28:18 (7:7), Polina Gorbatsjova viskas kaks väravat. Alina Molkova sai Portugalis kirja ühe tabamuse enam ning Lissaboni Benfica võttis võõrsil 29:20 (13:11) võidu ABC Braga/Uminho üle.