Käsipalli U19 naised mängivad Klaipedas 7. kohale

U19 naiskond
U19 naiskond — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Käsipalli U19 naiskonna teekond EHF meistrivõistlustel Klaipedas jätkus peale päevast puhkepausi kohtumisega Türgi vastu. Türgi naiskond oma alagrupi kolmandana ja Eesti naiskond oma alagrupi neljandana selgitasid välja paremuse, kes jätkab turniiri 5. kohale mängimisega. Jõulise mängus tuli tunnistada Türgi paremust 15:37 (7:15).

Eesti koondis võitleb pühapäeva hommikul kell 10.15 seitsmenda koha eest. Vastane selgub Bosnia & Herzogoviina ja Bulgaaria omavahelisest kohtumisest.

Taaskord alustas Eesti koondis võitluslikult, kuid rohkete tehniliste vigadega ning oldi hädas realiseerimisega. Eesti naised otsisid aktiivselt rünnakul oma võimalusi, kuid Türgi väravavahi üle mängimine oli tõsine väljakutse. Esimese poolaja kümnendaks minutiks oli Eesti kaotusseisus 1:6. Darja Belokurova väravas tegi järjestikku mitmeid edukaid tõrjeid, mis ei andnud vastsele võimalust vahet suurendada. Eesti koondist tabas esimese poolaja lõpus valus kaotus, kui Marianna Kireeva sai vigastada. Edasine kohtumine toimus Türgi juhtimisel ja Eesti poolt võimaluste otsimisel, kuid raskused realiseerimisel Eestit tõeliselt mängu ei toonudki.

Kaotust Türgile kommenteeris Eesti delegatsiooni juht Mihkel Jürisson: “Kõik läks algusest peale väga halvasti. Marianna (Kireeva) sai vigastada, hiljem sai Türgi väravavaht ja üks mängijatest päris halvasti vigastada. Kohtunikeks oli sama paar, kes vilistasid ka üleeile, oli täna täiesti erinev. Lisaks oli Eesti koondisel tohutus koguses ebaõnne mängu esimesel poolajal: viis-kuus viset posti, põrkuvaid palle ei saanud, mängija kaotus ning naiskond päris sellest ei toibunudki. Homme loodame mängida vähemalt normaalse partii.“

Väravad: Gertu Jõhvikas 4, Laura Kärner 3, Diana Laossaar, Aleksandra-Jennifer Mednikova 2, Elle-Liis Liivas, Karina Kuul, Simona Koppel, Inga Bušina 1.

Eesti naiskonna parimaks mängijaks valiti taaskord väravavaht Darja Belokurova.

U19 naiste koondis EHF Meistrivõistlustel Klaipedas: Sofia Sittšenko, Diana Laossaar, Marianna Kireeva, Valeria Sohhina, Inga Bušina, Darja Belokurova (Reval-Sport), Elle-Liis Liivas, Gertu Jõhvikas, Johanna Kalgan, Hannah Mänd, Simona Koppel, Laura Kärner (HC Tabasalu), Jennifer Aleksandra Mednikova, Caroly Aruvel (SK Aruküla), Jenni Horn, Karina Kuul (SK Tapa/Tapa valla SK). Treener Martin Noodla, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Mihkel Jürisson.