Reklaam sulgub sekundi pärast

Käsipalli noortekoondis valmistub Põlvas Euroopa meistrivõistlusteks

Noortekoondis valmistub Põlvas Euroopa meistrivõistlusteks
Noortekoondis valmistub Põlvas Euroopa meistrivõistlusteks — FOTO: Diana Jesin

Tuleval nädalavahetusel koguneb Kalmer Mustingu, Kaspar Leesi ja Rein Suvi käe all Põlvas 2004. aastal sündinud noormeeste koondis, kes valmistub juuli keskel Kosovos Prištinas toimuvaks Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiriks.

U20 vanuseklassi koondisest leiame nii mõnegi poisi, kes täiskasvanute hulgas tegusid teinud. Näiteks äsja 2023. aasta Eesti käsipalli sümboolsesse koondisesse valitud mängujuht Hendrik Koks, meistriliiga All-Star koosseisu kuulunud Arno Vare ning ka meeste koondises kanda kinnitanud Alvar Soikka. 

“Üle pika aja saame laagrisse kõik poisid, kes meil EM-i silmas pidades nimekirjas on. Kogunemisele tuleb 19 noormeest, kellest peame siis juuni lõpuks 16 paremat välja selekteerima. Eesmärgiks on juulit silmas pidada kogu meie mängupagas üle vaadata. Peame üle kordama nii rünnaku, kui kaitse aspektid,” alustas koondise peatreener Kalmer Musting. 

Detsembris mängisid selle vanuse poisid Balti mere karikal, kus alistati Soome ja Leedu eakaaslased ning jaanuaris treeniti koos meeste koondisega. Seejärel peeti veel üks laager aprillis. Nüüd kogunetakse, et valmistuda teise divisjoni turniiriks, kus alagrupis ootavad Eestit ees Leedu ja Gruusia. Enne peetakse juuni lõpus veel Balti mere karika etapp Tallinnas.  

”Leeduga oleme siin korduvalt mänginud, kuid eelmised tulemused ei loe midagi. Ettevalmistus on üks asi, aga eks seal ikka hoitakse veidi tagasi. Gruusia kohta niipalju infot ei ole, kuid eelmisi tulemusi vaadates, ei ole tegemist halva meeskonnaga. Fakt on see, et tase on ühtlane, keegi pole kellestki peajagu üle ega nõrgem,” rääkis äsja 2023. aasta Eesti parimaks käsipallitreeneriks valitud Musting EM-il ees ootavatest vastastest.

Poisid 2004 järelkasvukoondise laagrisse on kutsutud järgmised mängijad:
Andero Viljus, Madis Valk, Tanel Kütt, Karl Kõverik, Keret Kippari, Joonas Vassiljev, Urmas Rõuk, Karl Markus Kannel, Georg Gustav Kont, Hendrik Koks, Arno Vare, Ilja Kosmirak, Marcus Rättel, Alvar Soikka, Aron Leppik, Hugo Liiv, Marek Kopli, Aron Saarna, Kaspar Padjus.
Treenerid Kalmer Musting, Kaspar Lees, Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp