Käsipalli meistriliiga: algab viimane ring, nädala kulminatsiooniks Serviti – Viljandi

Meeste meistriliigas algab sel nädalal viimane ring, mille avavoor on kenasti kolme päeva peale jagatud ehk käsipalli näeb nii Kehras, Põlvas kui ka Tallinnas. Pühapäeval lähevad aga kaheksandast voorust edasilükatud mängus vastamisi kulla nimel heitlevad Põlva Serviti ja Viljandi HC.

Liigatabeli tipus on Viljandil 26 ja Servitil 25 punkti, omavahel seisab ees veel kaks kohtumist ning mõlemad Põlvas. Järgnevad HC Tallinn 15, SK Tapa ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper seitsme ning Raasiku/Mistra kuue punktiga.

Raasiku/Mistra maadleb koosseisumuredega

Värskelt ajaloolist Balti liiga võitu tähistanud Viljandi HC sõidab esmalt kolmapäeval külla Kehrasse, kus kodumeeskond sai eelmisel nädalal kaks võitu järjest. Tänavused eelnevad mängud kehralastele midagi head ei kuuluta – kõik neli kohtumist on mulgid 10-12 väravaga võitnud.

Neljapäeval võõrustab Serviti koduses Mesikäpa hallis Raasiku/Mistrat. Viies varasemas selle hooaja vastasseisus on põlvalased paremad olnud, viimati märtsi lõpul 28:20. Raasiku on viimased kolm liigamängu kaotanud, visates neis kohtumistes vaid 20-21 väravat, samas anti eelmisel nädalal Viljandile võõrsil väga kõva lahing.

“Rünnak on hetkel tõesti murelapseks või õigemini algab kõik vigastustest. Kui koosseis muutub õhukeseks, siis väsimusefoonil jäävad viskedki töntsiks. Kuigi oleme nii Tallinnale kui ka Viljandile lahingu andnud, siis lõpuni meil jõudu ei jätkunud,” lahkas Raasiku/Mistra peatreener Jüri Lepp.

“Hetkel langesid Sander Sven Annula ja Markus Kask hüppeliigesetraumadega rivist ning lisaks käis meeskonnast üle gripilaine. Peame viimases ringis targemalt tegutsema ja mängijatelgi tuleb arendada oskust jõuvarusid hoida,” sõnas raasikulaste kogenud juhendaja.

Kalmer Musting: parandamisruumi on meil kõikjal

Viimase ringi avavoor lõpeb reedel, kui Kalevi spordihallis lähevad vastamisi HC Tallinn ja SK Tapa. Enne vooru on pealinlastel veel matemaatiline võimalus kirkamate medalite nimel võidelda, kuid reedeks võib see lootusetuluke juba kustunud olla. Kahes varasemas omavahelises liigamängus Tapal võitis Tallinn esimese 36:25 ja teises tehti 23:23 viik.

Nädal pärast Viljandi spordiajalukku raiutud Balti liiga finaali kohtuvad Viljandi HC ja Põlva Serviti uuesti, aga seekord Põlvas. Mesikäpa hallist said mulgid viimati punkti kätte enam kui viis aastat tagasi ja viimasest võidust on aastajagu rohkemgi päevi möödas.

“Viljandis on alati raske mängida, see pole saladus. Nüüd tuleb tehtud vigadest õppida ja kodumängud ära võtta. Ma pole seda tüüpi, et põdema jääks ja ei tee ka finaalikaotuse puhul mängijatele liigseid etteheiteid, sest võitlust oli ja teisel poolajal suutsime mängupildi võrdsustada,” lausus Serviti peatreener Kalmer Musting.

“Parandamisruumi on muidugi kõikjal, aga eriti ründemängus ja võimaluste realiseerimise osas. Lähinädalatega kardinaalseid muudatusi loomulikult läbi ei vii, pisiasjadega annab aga palju ära teha. Kas või näiteks tõsiasi, et peame karistusviskeid harjutama,” vihjas Musting Balti liiga finaalile, kus seitsme meetri joonelt tabati seitsmest viskest vaid korra.

Meeste meistriliiga sel nädalal:

27.04.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC (Kehras)

28.04.  19:00  Põlva Serviti – Raasiku/Mistra (Põlvas)

29.04.  19:00  HC Tallinn – SK Tapa (Kalevi spordihallis)

01.05.  17:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)

Pildil: Põlva Serviti ja Viljandi HC saavad pühapäeval jälle kokku, seekord Mesikäpa hallis. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).