Käsipalli Balti liiga: Mistra ja Serviti tähistasid võite

Mistra ja Läti klubi heitlus kestis viimaste sekunditeni, viskel Arno Vare
Mistra ja Läti klubi heitlus kestis viimaste sekunditeni, viskel Arno Vare — FOTO: Arvi Sirm/Baltic Handball League

Täna jätkus Mistra ja Põlva Serviti Balti liiga nädalavahetus. Päeva esimeses pooles mängis Mistra Murjāņi spordigümnaasiumi meeskonnaga, kellest oldi paremad skooriga 33:32 (16:10). Eile Balti liigaga algust teinud Serviti võõrustas täna ASK Zemessardze/RSU-d, keda võideti üldresultaadiga 35:20 (18:11).

Kalevi Spordihall oli tunnistajaks pinevale mängule: kuni 3. minutini oli skoor 0:0. Esimesena avas skoori külaline MSĢ, Mistra vastulause tuli alles minut hiljem, kui viske realiseeris Serhii Orlovskyi. Mistra vajus aktiivselt alustanud Murjāņi spordigümnaasiumi meeskonna varju ning mängis esimesed 15 minutit kaotusseisus. Orlovskyi, Andris Celminši ja Vahur Oolupi väravad aitasid Eesti klubi esimese viigini 15. minutil, tehes seisuks 5:5. Esimest korda läks Mistra juhtima 18. minutil väravavahi Madis Valk väravast. Seejärel toibus kodumeeskond šokist ning hakkas tasapisi edumaad suurendama. 25. minutil oli skoor Mistra kasuks numbritega 13:9 ning esimene poolaeg võideti seisuga 16:10.

Mängu teine pool algas küll Mistra domineerimisega, mis viis Eesti klubi 35. minutil 19:13 ette, kuid üsnapeagi hakkas MSĢ taas survet avaldama. 44. mänguminutiks oli vahemaa vaid kolmeväravaline seisuga 23:20 Mistrale. Mida rohkem hakkas vahemaa kokku kuivama, seda enam kiskus mängupilt pingelisemaks. 58. minutil realiseeris külalismeeskond karistusviske, mis vähendas vahemaa ühele väravale. Patrick Padjus viskas seisuks koheselt 33:31, kuid moment hiljem oli vahemaa taas üheväravaline. Mistra viimane rünnak ebaõnnestus ning pall oli Läti klubi käes. Loetud sekundid olid jäänud, ent ka nende realiseerimisvõimalus jäi vaid võimaluseks. Nii võitis Mistra napi 33:32 üldskooriga.

Ka täna oli Mistra suurim skooritegija Serhii Orlovskyi, kelle sõelale jäi lausa 14 väravat. Andris Celminš panustas seitsme väravaga, Ilja Kosmirak neljaga.

“Kui mängutulemusi vaadata, siis hinnang nädalavahetusele on positiivne. Kuid kui mängupilti vaadata, siis mõlemad mängud olid kohutuvad. Koostööd tuleb kõvasti parandada, eriti kaitses,” lausus Kosmirak selle nädalavahetuse kokkuvõtteks.

Sarnaselt Mistra ja MSĢ mängule, algas ka kohtumine Mesikäpa Hallis vastasvõistkonna jaoks soodsamalt. ASK kihutas 2:0 ette ning viigiseisuni 5:5 jõuti 10. mänguminutil. Kuni 15. minutini kulges mäng ASKi napi juhtimisega, misjärel tegid skoori Hendrik Varul ja Jürgen Rooba, kelle väravad upitasid Serviti juhtpositsioonile seisuga 11:9. Pärast edumaa kindlustamist, hakkas Serviti väravamasin ladusamalt tööle: Varuli, Kermo Saksingu, Mathias Rebase ja Alfred Timmo väravad viisid Serviti pika puuga juhtima ning külalismeeskond hoiti 11 värava peal lausa üheksa minutit. Nii lõppes esimene poolaeg skooriga 18:11.

Teisel poolajal hoidis Serviti ASKi pikalt oma väravasuust eemal. Nõnda viskas ASK 15 minuti jooksul vaid neli lisaväravat. Paralleelselt oli Serviti juurde kogunud 10 väravat ning juhtis 45. mänguminutil skooriga 28:15. 10 minutit hiljem ehk 55. minutil oli skoor 33:19. Lõpusireeni kõlades olid skooritablool numbrid 35:20, kuulutades Serviti võitu.

Kõige resultatiivseimad Serviti mängumehed olid Jürgen Rooba seitsme väravaga, Hendrik Varul kuue väravaga ning Alfred Timmo viie väravaga.

“Hindaksin nädalavahetust soliidse neljaga. Eks need mängud olid meil sellel hooajal vastavalt teine ja kolmas ning selline sujuvus mängus veel puudub. Mingid perioodid tulid mõlemas mängus sisse, kus meil nii-öelda mootor ei töötand nii kaitses kui ka rünnakul. Sellele vaatamata olid pingutus ja tahe meestel head. Vajalikud punktid käes, treenime ja siis juba Mistrale külla,” kommenteeris neli väravat visanud Mathias Rebane.

Balti liiga jätkub Eesti klubide jaoks 27. septembril, kui omavahel lähevad kokku tänased võitjad Serviti ja Mistra. Mängus on topeltpunktid, sest võit läheb kirja ka Eesti meistriliigas.