Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas Serviti suudab Rambo nokauteerida ehk Eesti klubi euroteekond jätkub Norra tippklubi vastu

serviti
Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eesti käsipalliklubidest jätkab eurosarjas ainsana eelmisel hooajal riigi meistriks kroonitud Põlva Serviti.

Tugevuselt kolmandas liigas, ametliku nimega EHF European Cup-il, minnakse 32 tugevaima võistkonna seas vastamisi hetkel Norra liigas kolmandat kohta hoidva Runar Sandefjord Elite-iga, vahendab handball.ee

Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes, millest esimene peetakse vastaste väljakul juba sel pühapäeval ning korduskohtumine järgmisel laupäeval Põlvas. 

Põlva Serviti pidi möödunud nädalavahetusel mõneti üllatuslikult karikavõistluste poolfinaalis alla vanduma SK Tapa/N.R Energy-le, kuid kui see tulemus välja jätta, siis edenetakse Eesti ja Balti sarjades võimsalt. Meistrivõistlustel on kõik kohtumised võidetud keskmiselt kümne väravaga ning ka lähinaabritele ei ole võimalust antud. Viimati oldi kolmapäeval üle Mistrast 34:24. 

"Saime kohtumisest head emotsioonid. Kaitse toimis ja rünnakul suutsime efektiivselt skoorida. Selle matši pealt on hea minna vastu tähtsale eurosarja kohtumisele," ütles Serviti ääremängija Mathias Rebane kohtumise järel. 

Runar Sandefjord Elite, kes tuli eelmisel hooajal Norra meistriliiga põhiturniiril kolmandaks, kuid siis pidi mõneti üllatuslikult juba veerandfinaalides Arendali paremust tunnistama, alistas eurosarja eelmises ringis Montenegro klubi Lovcen koondtulemusega 63:52. 

Sel hooajal paiknetakse kohalikus liigas 11 mängu järel kolmandal kohal, edestades näiteks meistrite liigas mängivat Elverumi. Viimased kaks matši on võidetud, enne seda kaotati järjest kolm mängu sarja tippudele. Võistkonna liidriks rünnakupoolel on ka Norra koondist esindanud Christoffer Rambo, kes on sel hooajal skoorinud 64 väravat, temale järgnevad Claes Martin Lindell ja Sander Rogne Myklebust vastavalt 52 ja 44 tabamusega. 

Serviti pääses 32 tugevama hulka alistades eelmises voorus koduse konkurendi, Viljandi HC.

"Enne loosi tegin omale nimekirja klubidest, kelle vastu ei oleks tahtnud astuda ning Norra klubi oli kindlasti üks nendest. Skandinaavlastel on korralikult komplekteeritud võistkond, kellel on Rambo näol tugev liider olemas. Ka ülejäänud põhikoosseis koosneb väga kogenud meestest, kes on suutnud näiteks Elverumi vastu väga tugeva etteaste teha. Meie oleme korraliku ettevalmistuse teinud ning igaljuhul saab olema põnev vastaseis. Eelnevad hooajad eurosarjas on näidanud, et oleme suutnud tugevate vastaste vastu enda võimetest maksimumi välja tõmmata ja häid esitusi näidata," analüüsis Serviti peatreener Kalmer Musting. 

Põlva Serviti eurosarja kohtumised: 

04.12 19.30 Runar Sandefjord Elite - Põlva Serviti (Norras)
10.12 19.00 Põlva Serviti - Runar Sandefjord Elite (Mesikäpa hall)