Kas muna või kana ja kompulsiivsed harjumused ehk aeg maha Eesti koondisega

Eesti meeste käsipallikoondis jätkab täna, laupäeva, õhtul Kalevi Spordihallis Euroopa meistrivõistluste valikturniiri, kui võõrustatakse Islandit. Enne tõsist võitlust on aga paslik aeg korraks maha võtta ning vestelda natukene meelelahutuslikumatel teemadel, kirjutab handball.ee.

Küsisime palluritelt natukene ebatraditsioonilisemaid küsimusi ning saame teada, millised on nende mängueelsed rutiinid, mis koduloom on parim ja kumb siis ikkagi oli enne, kas muna või kana.

Meie küsimustele vastasid koondislased Kaspar Lees, Vahur Oolup, Armis Priskus, David Mamporia, Andris Celminš ja Hendrik Koks. Ühes asjad olid kõik mehed ühel nõul. Parimaks koduloomaks on siiski koerad. Ilma mõtlemata eelistati penisid teisele muidu populaarsele valikule, kassidele. Kui uurisime, kumb siis ikkagi oli enne, kas muna või kana, tõdesid kaks koondislast, Lees ja Priskus, et muna koorus esimesena, teised eelistasid kana.

Vahelduseks võtsime ka natukene traditsioonilisema küsimuse ning uurisime, mida siis enne matši sööma peab, et ikka platsil ringi joosta jõuaks. Reporterile ootuspäraselt oli kõige populaarsem vastus pasta. Vaid Priskus vastas, et üks korralik tervislik salat annab jõu vajadusel 60 minutit edukalt tõrjeid teha. "Brööder Kebabist saab alati parimaid mängueelseid kõhutäiteid," ei saanud Karl Toom enda omatud söögikohta mainimata jätta, kui küsimust kuulis.

Teatavasti on igal sportlasel omad väiksed rutiinid enne mänge, mõni võiks isegi öelda kiiksud, mida peab tegema, et kohtumine ikka edukalt kulgeks. "Ma panen parema soki alati enne jalga kui vasaku," alustas Lees. "Kaasa võetud rätik peab olema alati ühte värvi," lisas Oolup. "Spordikotti pakkides alustan alati alt üles, jalatallast pealaeni, sokid ja jalanõud esimesena ning liigun siis sealt edasi," rääkis Mamporia. Sarnaselt eelmisele mehele, oli ka Celminsil oma kompulsiivne harjumus seotud just spordikotiga: "Asjad peavad ideaalselt kokku pandud olema, olen selle kohapealt natukene isegi obsessiivne." Ainus, kes konkreetset kommet nimetada ei osanud oli Koks: "Ehk minu tava ongi see, et mul rutiini ei ole."

Lõpetasime natukene traditsioonilise küsimusega ning uurisime, miks ikkagi peaks inimesed täna õhtul saali tulema. "Meie vastu astub tõeline maailmaklassi võistkond. Iga päev sellisel tasemel tiimi meie kodumaal ei näe ning juba see on väärt kohapeal vaatamist," rõhusid Lees, Oolup ja Mamporia Islandi kvaliteedile. Priskus ja Koks keskendusid pigem oma tiimile: "Kui Eesti koondis tuleb väljakule, siis peaks ikka omadele kaasa elama just spordihallis." Celminš võttis asja kokku järgmiselt: "Meil on vaja, et võimalikult paljud inimesed, mitte ainult ei istu Kalevis, vaid ka elavad meile häälekalt kaasa ja annavad meile selle läbi lisaenergiat."

Eesti koondise mängud esimeses "aknas":
12.10.2022 19:10 (eesti aeg) Tšehhi - Eesti (Tšehhis) 31:23
15.10.2022 19:10 Eesti - Island (Kalevi Spordihall)

Eesti meeste käsipallikoondis algavaks tsükliks:
Martin Johannson (Bukaresti Steaua), Karl Toom (Al Sulaibikhat), Markus Viitkar (HIF Karlskrona), Armi Pärt (Helsingi Dicken), Jürgen Rooba, Henri Sillaste, Alfred Timmo, Andris Celminš (Põlva Serviti), Rasmus Ots, Hendrik Koks, Ott Varik (kõik Viljandi HC), Armis Priskus (Mistra), David Mamporia (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper), Kaspar Lees, Vahur Oolup, Ilja Kosmirak (kõik SK Tapa/N.R Energy) ja Mihkel Lõpp (EHV AUE)
Peatreener Thomas Sivertsson, treenerid Martin Noodla ja Janne Ekman, füsioterapeudid Margus Parts ja Allar Lamp, delegatsioonijuht Priit Allikivi.

Pildil: Õhtul Islandiga kohtuvad koondislased vastasid seekord natukene kergematele küsimustele (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)