Karikavõistluste poolfinaali pääses HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Korduskohtumise üleplatsimees Kristofer Liedemann, kelle nimele jäi 13 väravat
Korduskohtumise üleplatsimees Kristofer Liedemann, kelle nimele jäi 13 väravat — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Eile selgus meeste karikavõistluste viimane poolfinalist, kui veerandfinaali korduskohtumises läksid kokku HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Viimsi/Alexela. Viimane võitis avamängu skooriga 28:26, ent pidi täna võõrsil Kehrale alla vanduma, kui kodumeeskond võitis ülekaalukalt 36:25 (17:14). Seega edeneb poolfinaali edasi Kehra koondtulemusega 62:53.

Kehra kindlustas edasipääsu teisel poolajal

Mänguskoori avas 3. minuti värav Kehra mängumehelt Sergio-Silver Kreegimaalt. Viimsi ei jäänud vastust võlgu ning Otto Karl Kont realiseeris viske koheselt. Võrreldes avamänguga, haaras Kehra seekord domineerivama rolli ning läks 8. minutil 6:4 juhtima, kui skoori tegi Kristofer Liedemann. Kehra püsis stabiilselt kas ühe või kahe väravaga ees kuni 15. minutini, mil Kehra läks 11:7 juhtima. Neli minutit väravata olnud Viimsil aitas mängurütmi taas üles leida Tanel Küti tõrjed. Nõnda tõmmati Kehra tuhinale pidurit ning vahemaa vähendati kahe-kolme värava peale. 20. minuti keskpaigus oli mängupilt mõnevõrra muutunud: pinge oli laes, mõlema meeskonna ründed järjest luhtusid ja seis püsis 16:14 peal. Esimest poolaega jäi lõpetama värav Kristofer Liedemannilt, tähistades ühtlasi Kehra mängumehe 8. väravat kui ka Kehra edumaa suurendamist skoorile 17:14.

Kohtumise teist poolaega alustas Kehra meeskond plahvatuslikult. Oskar Luksi eestvedamisel oli juba 38. minutiks seis 22:14. Viimsi sai teise poolaja esimese värava kirja 40. minutil, kui Otto Karl Kont seitsmemeetri karistusviske realiseeris. Kohtumise 45. minutiks oli vahemaa 11-väravaline seisuga 28:17. Vahemaa vaid kasvas ning punane kaart Hugo Liivile jättis Viimsi vähemusse. Kohtumise lõpuks tuli Viimsil tunnistada Kehra 36:25 paremust. Koondtulemusega 62:53 edeneb Kehra poolfinaali.

Võitjate resultatiivseimad olid Kristofer Liedemann 13 väravaga ja Oskar Luks kaheksa väravaga. HC Viimsi/Alexela ridadest särasid Kert Liinat seitsme väravaga ja Otto Karl Kont viie väravaga.

“Tänane mäng oli avakohtumisega võrreldes nagu öö ja päev. Enne mängu algust saime hea emotsiooni üles ja võitlesime kaitses kõvasti. Rünnakul suutsime loogilised ja selged lahendused välja mängida,” lausus tänane üleplatsimees Liedemann. “Kui natukene midagi norida, siis realiseerimine peaks olema parem. Kokkuvõttes olen tiimi sooritusega igati rahul ning hea meel oli platsil võitluslikkust ning naerul suid näha. Paneme edasi!”

Poolfinaalide paarid on järgmised: Mistra ja Viljandi HC ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti. Järgmised mängud toimuvad oktoobri ja novembri vahemikus.

Meeste karikavõistluste veerandfinaalide tulemused
22.09. 16:30 Viimsi Kooli Spordihoone HC Viimsi/Alexela – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (28:26)
25.09. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Viimsi/Alexela (36:25)