Kaotuse kinkimine ja kogemuste hankimine ehk noorte mängumeestega meistriliiga järjekordsest täisvoorust

HC Kehra noormängija Kristofer Liedemann (palliga) Mistra kaitse küüsis
HC Kehra noormängija Kristofer Liedemann (palliga) Mistra kaitse küüsis — FOTO: Arvi Sirm

Eesti meeste meistriliigas peetakse sel nädalal kolm mängu, kui kolmapäeval lähevad Kalevi Spordihallis vastamisi Mistra – Viljandi HC ning Kehra spordihoones kohtuvad kohalik Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti. Neljapäeval võitlevad SK Tapa ja HC Tallinn. Uurisime tiimide noorte mängumeeste käest, kuidas on hooajad alanud ning millised on eesmärgid tulevaks ringiks.

Balti liigas võidutsenud meeskonnad kohtuvad Kalevi Spordihallis

Sel kolmapäeval pealinnas vastamisi minevatel Mistral ja Viljandil on seljataga pingeline nädalavahetus, kus põnevates heitlustes seljatati kaks Balti liiga vastast. Meistriliigas on paremini alustanud mulgid, kes sel hooajal veel kaotusekibedust tunda ei ole saanud ning juhivad nelja võiduga tabelit. Mistra on kahe võidu kõrvale teeninud ühe viigi ja ühe kaotuse. “Nädalavahetusel ei tulnud võidud meile kergelt, kuid õnneks suutsime mõlemas matšis tugeva lõpuga matšid meie kasuks vormistada,” alustas Mistra 19-aastane väravavaht Johannes Paju.

“Võttes arvesse, et vastased pole sel hooajal veel ühtegi mängu kaotanud, siis midagi kerget kolmapäeval meid ees ei oota. Samas suutsime neid hooajaeelses turniiril alistada ning seetõttu on kõik võimalik. Usun, et oleme suutelised Viljandile nende esimese kaotuse kinkima. Saab olema võimas lahing, kus vajame kahe punkti teenimiseks kodupubliku tuge,” jätkas puurilukk.

Kehra võõrustab Servitit

Kui Põlva alistas samuti möödunud nädalavahetusel Balti liigas kaks vastast ning tagas sellega Eesti klubidele kolmikjuhtimise, siis HC Kehra oli mänguvaba. Siiski osalesid mitmes harjumaa meeskonna mängijad 2006. aastal sündinud poiste koondise laagris. Serviti on sel hooajal korra meistriliigas kaotusekibedust tundnud. Horizoni mehed on neljast mängust teeninud sama arvu punkte. Tiimid kohtusid juba ka karikasarjas, kus lõuna-eestlased võtsid kindla võidu.

“Eks meil on noore satsina mängupilt ikka üles-alla. Kui esimeses kohtumises olime iseenda haledad varjud, siis tasapisi on pilt paremaks läinud. Viimaste mängude lõpud ikka natukene kripeldavad, kuid siiski ka viigipunktid on rahuldavad. Eks meil kohati lõpu olukorras kimbutab kogemuse puudumine, kuid proovime iga kord natukene paremini. Serviti on Eesti üks parimaid tiime, kus on igale positsioonile mitu stabiilset mängumeest ning neid saab olema raske üllatada. Kuid loodame, et kodupubliku toel suudame vastastele kõva võitluse anda,” kommenteeris 2006. aasta sündinud noormeeste koondises suurt rolli kandev HC Kehra noor mängumees Kristofer Liedemann.

Tabeli tagaosas paiknevad tiimid võitlevad Tapal

SK Tapa ja HC Tallinn ei ole veel sellel hooajal võiduarvet avada suutnud, kuid pealinlased suutsid eelmises voorus lõpetada oma pika punktideta jada meistriliigas, kui kodupubliku ees viigistati HC Kehraga. Seekord on neil vaja aga võtta ette reis Lääne-Virumaa karukoopasse, kus viimastel aastatel kellelgi liiga lihtne ei ole olnud. Eelmisel hooajal lõppesid kõik omavahelised matšid võõrustajate paremusega, kuid meeskonnad on suve jooksul kõvasti muutunud ning punktilisa lähevad hankima mõlemad.

“Võiks öelda, et vaatamata kaotustele, oleme üllatavalt hästi suutnud noore tiimina kõigile hambaid näidata. Kui suvel lahkusid pea kõik põhikoosseisu mängijad, siis on nüüd endised pingimehed saanud rohkem kogemust. Ega meile ka nüüd midagi lihtsalt ei tule, kuid üritame taas kodupubliku ees parimat esitust näidata ning võidupunktid siiski koju jätta,” lõpetas samuti 2006. aastal sündinud poiste laagris osalenud SK Tapa mängumees Aleksander Vassiljuk.

Meistriliiga tabel: (Koht, võistkond, mängude arv, võidud, viigid, kaotused ja punktide arv)

1. Viljandi HC                                    4 4 0 0 8
1. Põlva Serviti                                  4 3 0 1 6
3. Mistra                                            4 2 1 1 5
4. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper     4 1 2 1 4
5. HC Tallinn                                      4 0 1 3 1
6. SK Tapa                                        4 0 0 4 0

Meeste meistriliiga mängud sel nädalal:
11.10 Kalevi Spordihall Mistra – Viljandi HC
11.10 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
12.10 Tapa Spordikeskus SK Tapa – HC Tallinn

Vahendas, handball.ee