Johannson: vaatamata eurosarjast langemisele, saime laduda vundamenti koduseks hooajaks

Viskel pikaaegne koondise kapten, käesoleva hooaja eel Mistrasse siirdunud Martin Johannson — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Sel hooajal osaleb käsipalli eurosarjades neli Eesti klubi: HC Tallinn, Mistra, Põlva Serviti ja Viljandi HC. Kui esimesena mainitu euroteekond lõppes võõral väljakul Luksemburgi klubi Kaerjeng-i vastu, siis Mistrat tabas Austrias kohaliku Bregenzi vastu sama saatus ning kahe mängu kokkuvõttes jäädi vastastele 63:49 alla.

Sarnaselt esimese mängu alguses, jäid eestlased kohe algusest peale tagaaja rolli. Pärast Martin Johannsoni kaheminutilist eemaldamist viisid Austria koondise joonemängija Tobias Wagneri neli väravat võõrustajad 10. minutiks 6:1 ette. Mistra ei suutnud kuidagi palli Bregenzi võrku saada, kui esimesest kaheksast viskest suudeti tabada vaid ühel korral. Kuigi Kaspar Lees ja Rauno Kopli õnnestusid kahel korral skoorimisel, siis kimbutasid eestlasi taas pallikaotused ning kuus minutit enne perioodi lõppu oldi endiselt 7:14 taga. Garderoobi minnes olid tablool numbrid 11:17.

“Kahjuks meie eilne ja tänane esitus erinesid teineteisest oluliselt. Laupäeval oli nagu tuhh ja nälg sees ning suutsime vastastele hambaid näidata. Täna aga kaitse lekkis ning olime suures hädas realiseerimisega. Näitasime episoodiliselt head käsipalli, saime tiimina aega koos veeta ning võistkonnavaimu suurendada ja see ei jookse kunagi mööda külgi maha,” alustas sel hooajal Mistra ridadesse siirdunud pikaaegne Eesti koondise kapten Martin Johannson.

Teise poolaja alguses õnnestus küll Mistral skoorimine paremini, kui järjest tabasid Vladyslav Naumenko ja Serhii Orlovskyi, kuid austerlastel oli siiski alati vastus olemas ning 45. minutiks olid nad oma edu suurendanud juba 26:17 peale. Perioodi lõpus tegi eestlaste treener Jüri Lepp juba ohtralt vahetusi ning eurosarja õhku said nuusutada mitmed noormängijad. Aron Leppik ja Martti Viitkar said kirja ka kaks tabamust. Lähemale harjumaalased siiski ei pääsenud ja lõppskooriks vormistas Bregenzi poolt Matthias Brombeis 33:24.

“Kokkuvõttes ikkagi tugevam, organiseeritum ning professionaalsem võistkond võitis. Kindlasti saime hea kogemuse, mis laob vundamenti põhisuunale -  koduliiga ja karikavõistlused. Võtame siit hea kaasa, käime probleemsed kohad üle ning juba mõne päeva pärast peame uuele lainele lülituma, sest meistrivõistlustel ootab ees kodumäng,” lõpetas joonemängija.

Kahe mängu kokkuvõttes jäid eestlased alla 63:49. Mistra resultatiivseimad olid täna Orlovskyi kuue ning Kopli kolme väravaga. Vastaste poolelt tabas Luca Munzinger viiel korral. Kui HC Tallinna ja Mistra euroteekonnad on selleks hooajaks lõppenud, siis Põlva Serviti ja Viljandi HC alustavad oma mängudega 14. oktoobril. Mulkide vastasteks tuleb Sloveenia klubi MRK KRKA ning Eesti valitsev meister kohtub Islandi satsiga Valur.