Reklaam sulgub sekundi pärast

Janar Mägi meeste käsipalli MM blogi: Teine ring on mängitud ka gruppides E – H

Käsipalli hall
Käsipalli hall — FOTO: Rahvusvaheline Käsipalliföderatsioon www.ihf.info

Janar Mägi meeste käsipalli MM blogi.

Grupp E

Saksamaa 34-33 Serbia

Qatar 29–24 Alžeeria

Kõva madistamine oli sakslaste ja serblaste vahel. Üldiselt kontrollis kohtumist Saksamaa, vahe püsis 2-4 värava peal, alles lõpus jõudis Serbia ühe peale. Mulle natukene tundus, et Saksamaa sai siin mängus veidi abi. Vähe kahtlased situatsioonid just viimastel minutitel, Serbia joonemeest rebitakse korralikult särgist, Birleim tõrjub, vile vaikib. Teises otsas jookseb Köster serblased pikali, sööt läheb äärele ja sakslastele tuleb väravalisa. Mina, kes vaatas seda mängu läbi Deutschlandi prillide, Zdfi pealt, saksakeelse kommentaariga, tundsin et tehti väheke Serbia poistele liiga. Sama arvasid ka sakslastest kommentaatorid.

Qatar pusis pea 50 minutit alžeerlastega, Capote oli peale viimase vooru vigastust sooja värskelt pumbatud naftaga kokku määritud ja jalg ööseks dollaripakkide peale puhkama tõstetud, õige teraapia teeb imesid. Alžeerial materjali on, aega läheb natuke, kui selle pundi mängima saab siis võib mineviku Aafrika käsipallikuningas vaikselt vähemalt seal mandril jälle troonide mängu kaasa hakata tegema.

Grupp F

Põhja Makedoonia 24-34 Holland

Norra 32–21 Argentiina

Tulbimaa sõitis korralikult makedoonlastest üle. See tempo mida hollandlased suudavad kogu meeskonnaga arendada, see kuulub autobaan kõige sisemise rea peale. Mitte ainult Steins ei ole kiire, kõik on, tema lihtsalt dikteerib millal ja kui kiiresti see rong uhab. Magdeburgi mees Smits ladus 10 tükki Makedooniale. Omal ajal mängis Eesti koondis hollandlastega võrdselt, käsipallist rääkides saavad täna nemad oma dokumente digiallkirjastada ja meie kasutame tuvisid. Vähemalt on kellelt õppida ja nõu küsida.

Norrakatelt kohustuslik võit, vastused siiani üsna kahvatud olnud, seega olulist infot veel ei ole. Viimases voorus saab, hollandlased pole papist poisid.

Grupp H

Egiptus 30-19 Maroko

Horvaatia 40-22 TEAM USA

Egiptus tegi täna Marokoga ühistrenni. Joosti ennast natukene Horvaatia mängust lahti. Marokost jalutati põhimõtteliselt rahulikult üle ja kõik said mängida. Saalis olid ka kohtunikud ja keegi luges skoori. Kohustuslik võit.

Horvaatia elas oma pettumust üle USA vastu, pean silmas siis egiptlaste põhjustatud kannatusi, mis suure tõenäosusega siiani horvaatide hinge kriibivad. Täna Team USA purustati. Aga tõsisemates mängudes selgub tõde, kas kannatustest on üle saadud.

Grupp E

Taani 36–21 Bahrein

Belgia 31-29 Tuneesia

Taanlastele rahulik õhtupoolik, mängu Bahreini vastu kontrolliti algusest lõpuni. Minevikus on olnud nende meeskondade vahel väga tuliseid kohtumisi, seekord mitte.

Belgia. Taaskord tehti käsipalli MMil ajalugu, seekord kirjutas ajaloo esimese võidu finaalturniirilt oma käsipallikroonikatesse Belgia. Grupile tuleb see kindlasti kasuks. Eelmises postituses sai ka mainitud, et Bahrein ja Tuneesia peaks paberil kõvemad olema, kui šhokolaadimaa, nüüd võib need paberid rahulikult ahju asetada, kasutud. Selle võiduga tagas Belgia pääsu põhigruppi, mis tähendab koondisele vajalikke mänge kõvade vastastega. Presidendi karikat läheb suure tõenäosusega toksima Tuneesia koondis, kes viimases voorus Taaniga kohtub. Sealt võitu loota on umbes sama tõenäoline kui loota, et Eesti kossukoondis võidaks USA-d. See vist isegi juhtub varem.


Homme algavad alagruppide viimased voorud ja kuna punktid põhigruppi kaasa lähevad, selgub päris palju asju. Kes sinna üldse pääsevad ja palju pagasit punktide näol kaasa läheb. Homsed vaatamissoovitused Prantsusmaa – Sloveenia ja Ungari – Portugal, muidugi tähtsaid mänge jagub veel.

Autor/allikas: handball.ee