Reklaam sulgub sekundi pärast

Janar Mägi käsipalli MMi blogi: Põhigrupid selged, kaasaminevad punktid paigas – kes jõuavad gruppides kahe hulka?

maskotid
Maskotid — FOTO: International Handball Federation

Janar Mägi käsipalli MMi blogi: (autor/allikas: handball.ee)

17.01.23

Grupp E

Saksamaa 37-21 Alžeeria

Serbia 34-24 Katar

Sakslastelt kindel võit, töö oli grupis juba enne antud mängu tehtud. Maksimum punktidega põhigruppi edasi. Serbiaga oli kõige kõvem võitlus, aga üldiselt kontrollis Saksamaa antud alagrupis igat mängu ja oli üsna veenev, rünnakul – kaitses pigem mitte. Kunagisel Aafrika kuningal Alžeerial on kroon väga rooste läinud, kaugel ollakse oma kunagisest tasemest. Tasuks 0 punkti ja madalam divisjon.

Katari meeste soontes voolav nafta hakkab vaikselt tavotiks muutuma. Serbia vajutas Katarile mõnuga, vastu kaalikat (2 punast kaarti), ja paki ka. Katar on läinud mäng mängult kehvemaks, Capotel tundub vigastus kõvasti mängu segavat, üldine mulje ka selline, et joosta enam väga ei jõuta. Serbial vastupidiselt pilt paraneb, eks tahetakse natukene põhigrupis kaasa rääkida ja edasimineku plaanid on tõsised. Nagu eelnevates postitustes olen maininud, Serbialt võib kõike oodata, nii positiivses kui negatiivses mõttes. Serbia põhigruppi 2 ja Katar 0 punktiga.

Grupp F

Norra 27-26 Holland

Argentiina 35-26 Põhja Makedoonia

Argentiina purustas makedoonlased, kes on sellel turniiril väga kahvatud olnud. Päris masendav on vaadata Kiril Lazarovit Makedoonia treeneripingil. Mees, kes tegi joonega koostöös kahe peale ära pooled Makedoonia mängud, viskas ise igas mängus rohkelt väravaid ja jagas sõpradele söötu, on sellel turniiril 180 minuti jagu pead vangutanud. Ei mahu mehele pähe, kuidas sellisel viisil käsipalli on võimalik mängida – arusaadav ka. Lazarovi suguse legendi jaoks on käsipall lihtne ja loogiline, võistkonnale pole see filosoofia veel pärale jõudnud. Makedoonial selleks korraks tõsiste mängudega kõik, Argentiina 0 punktiga põhigrupis.

Norra sai esimest korda vähe rammusama vastasega väljakul maadelda, Holland on üks ütlemata vägev võistkond. Millest jäi hollandlastel puudu, paarist kolmest vennast, kes pingilt tuleksid ja natukene tagameestele vahetust annaks ja oleks samaväärse kvaliteediga nagu Smits, Steins, Bajens. Need kolm meest teevad hollandlastel mängu ja kuidas teevad. Sinna juurde juba eelmistel turniiridel suurepäraselt mänginud Samir Benghanem, kes veel pallib HV Aalsmeeris, kohalikus liigas. Ma julgen ennustada ja väga loodan, et see mees jõuab peagi mõnda suurklubisse. Norra väristas lõpuks ära suuresti tänu Sagoseni ja Scooby Doo peremehe (loe Magnus Röd) väravatele, Saveraas tegi paar tõrjet ka.
Ikka ja jälle teeb kurvaks asjaolu, mida endalegi koguaeg meelde tuletan. Eesti mängis veel 2012 aastal hollandlastega võrdselt, 35-35 võõrsil peetud mängus ja Põlvas kaotati 29-28. Sel hetkel olin veel ise ka platsil. Kus on täna Holland ja kus oleme meie. Tulpidemaa paneb nina püsti tähtede poole, meie alustame oma kvalifikatsioonimänge kõige madalamatest liigadest ja peame tõsistele mängudele pääsemiseks esmalt alistama Kurrunurruvutimaa ja muude selliste paikade koondiseid. Kõik, kes Eesti käsipallile midagi juurde üritavad anda, peaks vaatame peeglisse ja ehk on aeg midagi teisiti teha, sest Holland on tõestanud, et saab teha küll asja hästi. Kõik konnatiigitiitlid ei tähenda mitte midagi, seni kui meil ei ole rahvusvahelist edu.

Grupp G

Egiptus 35-16 Team USA

Horvaatia 36-24 Maroko

Horvaadid võtsid ennast teisel poolajal kokku (esimene lõppes 15-13) ja kustutasid Maroko tuled ära. Mänguliselt on asi samasugune, nagu peale lageraiet jäetud seemnemännid, mis esimese suurema tuulega pooleks murduvad. Taani on esimene, kes juba homme horvaatide puud murdma tuleb ja suure tõenäosusega selle maha võtab ja hambatikkudeks teeb. Maroko suundub presidendi pallikooli, koos teiste alagrupi viimastega. Horvaatia 2 punniga põhigrupis.

Kass sai kotkast jagu, Egiptus võttis Ühendriigid väljakul vastu, rookis korralikult ära, mässis riide sisse ja pani sarkofaagi kuivama. Polnud ameeriklastel siin võimaluse kiirekestki, aga see pole vist tähtis ka. Esimene võit MMilt purgis, põhigruppi minek ja võib lugeda kindlasti pigem positiivseks saavutuseks. Kui kaks Shaqi hakkavad veel ala arendama ka, võib rohkematestki ninja warrioridest (Gary Hines) suurriigis käsipallur saada. Egiptus on tormihoiatused andnud, ma arvan keegi nendega väga kohtuda ei soovi, väga atraktiivset käsipalli mängitakse.

Grupp H

Taani 34-21 Tuneesia

Bahrein 30-28 Belgia

Taani käis taaskord platsil, seekord tuneeslaste vastu. Saalis olid jälle kohtunikud ja keegi luges skoori. Jälle Taani võitis suurelt. Põhigrupis algab nende jaoks MM pihta. Maksimumiga põhigruppi, Tuneesia sellest grupist langes.

Bahrein sai Belgiast peale halba algust jagu, 6-1 läks Belgia ette, siis tulid aasia poisid mängu tagasi, läksid pikalt ette ja venitasid lõpuni ära. Bahreinil, 2 punkti kaasa, ja Belgial, 0 punkti kaasas, läheb põhigrupis raskeks. Team USA on vast ainukene jõukohane vastane.

Paar fakti ka:

Saksamaa – Serbia kohtumist jälgis otseeetris ZDFi pealt kokku 6.5 miljonit inimest, pole paha number.

Punktid jagunesid alagruppides järgnevalt:


Euroopa 17 võistkonda ja 72 punkti
Aafrika 5 võistkonda ja 9 punkti
Aasia 5 võistkonda ja 7 punkti
Lõuna Ameerika 4 tiimi ja 6 punkti
Põhja Ameerika 1 tiim ja 2 punkti

„Käsipall on euroopa mäng on lahe“ või kuidas see kunagine slogan oli.

Sel aastal ei ole väljakutele jooksnud veel ühtegi looma, 2021 aastal Egiptuses toimunud MMil jooksis Norra mängu ajal väljakul ilus valge pruunikate laikudega kass – püha loom ikkagi.

Põhiturniiril võivad osad võistkonnad kindlustada esimese koha juba enne viimast vooru ja osad mängijad puhke režiimile panna. Rootsi näiteks kohtub viimases voorus Portugaliga, kes teab, ehk pole rootslastel ilmtingimata seda võitu vaja.