HC Viimsi seeniorid liikusid The European Handball Mastersil poolfinaali

HC Viimsi seeniorid turniiri avapäeval
HC Viimsi seeniorid turniiri avapäeval — FOTO: Tiina Kont/Eesti Käsipalliliit

HC Viimsi alustas The European Handball Mastersi turniiri edukalt, alistades avamängus poolakate WKPR Masters Warszawa 13:8, kuid tunnistas ungarlaste Budapest Old Boys 55 paremust 10:12, millega tagati edasipääs poolfinaali, kirjutab handball.ee.

Hendrik Karlson oli rahul esimese mänguga: „Mängu poolakate vastu alustasime väga hea kaitsega ja esimese 15-minutiga, mis on mängus olulised, suudeti vahe sisse ära teha, mis püsis kuni mängu lõpuni. Poolaja lõpus oli väike edu veel ka selles, et mängisime kuuekesi nelja vastu.“

Esimese kohtumise resultatiivseim oli Margus Varik 7 väravaga, talle järgnes Ilpo Johannes Kilpeläinen 4, Jaanus Rätsep ja Hendrik Karslon 1 väravaga.

Päeva teises kohtumises tuli seenioritel vastu võtta kaotus. „Teine mäng oli kahjuks täpselt ümber pööratud. Ungarlased said meie vastu vahe sisse, mida hoidsid kuni mängu lõpuni. Õppetund, et kohe alguses tuleb korralikult alustada ning ei saa oodata, et millal me nö soojaks saame. Aga edasipääs poolfinaali on tagatud, mis oli ka tänase päeva eesmärgiks,“ oli päevaga Karlson kokkuvõttes siiski rahul.

Teises kohtumises panustasid: Hendrik Karlson 3, Ilpo Johannes Kilpeläinen, Kalev Svilberg 2, Ain Kont, Jaanus Rätsep, Margus Varik 1.

Poolfinaali mängud toimuvad laupäeval 1. juulil 2023.

Mänguaeg on alagrupimängudes 2x15 minutit. Meeskondadele ei ole reeglite kohaselt alagrupimängudes lubatud time-out, kuid lubatud on määrata 2-minutilisi karistusi. Finaalmängude mänguaeg on 2x20 minutit, lubatud on üks time-out poolaja kohta ning 2-minutilised karistused.

Seeniorite võistkonda esindavad: Ain Kont, Mart Liinat, Hendrik Karlson, Kalev Svilberg, Andres Neema, Ahti Pihkva, Raivo Laast, Margus Varik, Jaanus Rätsep, Tõnis Turmann, Andres Ottis, Raoul Aalbeeg, Tamur Tensing, Jürgen Palm, Mika Olof Helaskoski, Ilpo Johannes Kilpeläinen, Birger Brngt-Erik Grottell. Esindaja Ain Kont.