HC Tabasalu/Audentes kindlustas ajaloolise finaalikoha

Eile kohtusid naiste käsipallimeistrivõistluste põhiturniiri viimases mängus HC Tabasalu/Audentes ja Aruküla/Mistra. Algusest peale kohtumist kontrolli all hoidnud võõrustajad võtsid lõpuks kindla võidu ning edenesid sellega esimest korda klubi ajaloos finaali.

Kodusaalis mänginud Tabasalu alustas hästi ning Aruküla ei suutnud esimestel minutitel oma viskeid realiseerida ja kaheksandal minutil viis Kerli Jõks Audentese karistusviskest 5:1 ette. Kuigi sellest hetkest kohtumine võrdsustus ja väravaid visati kordamööda, siis lähemale võõrustajaid vastaseid ei lasknud. Poolaja lõpus tõi Mistra poolt Caroly Aruvel tabloole seisuks 10:14.

"Esimesel poolajal tegime kaitses head tööd ning suutsime rünnakul oma kohad välja mängida," kommenteeris täna Tabasalu poolel seitse väravat visanud Teele Utsal. "Me olime täna hädas positsiooni rünnaku ja realiseerimisega," ütles Mistra peatreener Taavi Tibar.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesega, kus Aruküla ei suutnud Tabasalu väravavahti Kadri Liisi Tootsi ülemängida ning Audentese naiskond töötas kõvasti kaitses ja leidis rünnakul viskekohad. 42. minutil viis Utsal oma võistkonna 19:11 ette ja sellega oli matši saatus otsustatud. Lõpus said juba mõlemal tiimil kõik platsiaega ning võõrustajad võtsid kindla 27:17 võidu.

"Tabasalu oli täna parem võistkond platsil. Edu neile finaalis ning meie peame nüüd pronksikohtumisteks valmistuma hakkama, " jätkas Tibar. "Tänasel mängul oli kindlasti üheks võtmemängijaks meie väravavaht Kadri-Liisi Toots. Pärast sellist positiivset mängu on väga hea edasi keskenduda finaalimängule," lõpetas Utsal.

Tabasalu poolelt viskasid enim väravaid Utsal ja Simona Koppel, vastavalt seitse ja kuus. Mistra resultatiivseim oli Karmen Vaiksaar viie tabamusega. Meistriliiga põhiturniiri skoorikuninganna oli Reval-Sport/Mella Angelika Šalk, kes sahistas võrku 56 korral 6 kohtumises. Temale järgnes võistkonnakaaslane Anastasjia Bušina 48 väravaga.

2019. aasta suvel tegutsemist alustanud HC Tabasalu/Audentes on oma kolme hooajalise ajaloo jooksul järjest paremaid tulemusi näidanud ja edenes niisiis esmakordselt täiskasvanute tasemel finaali. Seal on nende vastaseks selle sajandi Eesti naiste käsipalli edukaim klubi, Reval-Sport/Mella. Ella Kungurtseva juhitav naiskond lõpetas põhiturniiri kaotuseta. Pronksile võitlevad Aruküla/Mistra ja HC Kehra. Nii finaalis kui pronksikohtumises selgub võitja kahe mängu kokkuvõttes.

Naiste meistriliiga põhiturniiri viimane kohtumine:

30.03 18:30 HC Tabasalu/Audentes - Aruküla/Mistra (Tabasalu kooli spordihoone) 27:17 (14:10)

Naiste meistriliiga kohamängud:

Finaal: Reval-Sport/Mella - HC Tabasalu/Audentes (kuupäevad selgitamisel)
Pronksikohtumine: Aruküla/Mistra - HC Kehra (kuupäevad selgitamisel)

Pildil: HC Tabasalu/Audentese naised rõõmustamas pärast võitu, mis kindlustas neile ajaloolise finaalikoha (Fotod: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)