Reklaam sulgub sekundi pärast

Finaalturniiri peaproov ehk meistriliigas peetakse kolmapäeval kaks kohtumist

Põlva Serviti ja SK Tapa jaoks on meistriliiga mäng sel nädalal peaproov karikavõistluste jaoks
Põlva Serviti ja SK Tapa jaoks on meistriliiga mäng sel nädalal peaproov karikavõistluste jaoks — FOTO: Merlin Raudkett/Eesti Käsipalliliit

Käesolev nädal tuleb käsipallifänni jaoks tõeline maiuspala, kui lisaks nädalavahetusel Raasikul kulmineeruvatele karikavõistlustele saab nautida kolmapäeval ka meistriliiga kohtumisi. Kalevi Spordihallis lähevad vastakuti HC Tallinn - SK Tapa ning Mesikäpa hallis Põlva Serviti - HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Tapa ja Tallinn võitlevad tähtsate punktide nimel

Hetkel meistriliigas viiendal ja kuuendal kohal paiknevate meeskondade jaoks on mängus palju, kuna sel hooajal pääseb play-offi neli tiimi ning HC Kehra hakkab neljandal kohal juba kaugele eest ära rebima. Esimeses voorus jäid lääne-virulased kodus 32:29 peale. SK Tapat ootab ees tihedam nädal, kuna laupäeval kohtutakse karikavõistluste poolfinaalis Mistraga.

“Keskendusime eelmine nädal rohkem üldfüüsilisele, kuna mängudest oli väikene paus,” alustasid nii SK Tapa treener Elmu Koppelmann, kui ka HC Tallinna loots Martin Noodla justkui ühest suust. “Kuigi nädalavahetuse finaalturniir annab võimaluse midagi üles korjata, siis keskendume enne tõsiselt meistriliigale,” lisas Lääne-Virumaa tiimi loots.

“Suures plaanis on eesmärk sama, kui eelmises voorus Kehra vastu, võitu meil veel tabelis ei ole ning tuleks ükskõik kuidas see välja võluda,” jätkas Noodla. Mõlemad tiimid väljuvad väikesest vigastuste ja  haiguste lainest ning loodavad enamus mehed rivisse tagasi saada. “Loodame, et sel nädalal saavad nii Ilja (Kosmirak - toim.) kui ka Marten (Saar - toim.) meid taas aidata. Kui oma mängu üles leiame, siis ei saa kellelgi meie vastu lihtne olema,” lõpetas Koppelmann

Serviti võõrustab HC Kehrat

Taas meistriliiga tippu tõusnud põlvakad võõrustavad sel nädalal HC Kehrat, kes paikneb tabelis neljandal kohal. Meeskonnad on ametlikes kohtumistes vastamisi läinud kolmel korral ja seni on Serviti need kohtumised keskmiselt 13 väravaga võitnud. Sarnaselt Tapaga, ootab ka Lõuna-Eesti tiimi laupäeval ees karikavõistluste poolfinaal, kus minnakse vastamisi Viljandi HC-ga.

“Meie fookus on detsembrikuus pigem treeningutel. Noored mehed vajavad aega arenemiseks. Oleme hetkel vigastuste ja haigustega piisavalt kimpus, et omale suuri eesmärke mängudeks mitte seada,” sõnas HC Kehra peatreener Janar Mägi. “Kolmapäevaks on meil siin olnud juba kümne päevane mänguvaba periood, kasutame seda võimalust, et näha, kuidas meil väed liiguvad,” lisas Serviti loots Kalmer Musting.

“Hetkel ütleks, et oleme pigem sellises rutiinses kavas, aga detsembris on meil vaid kaks kodumängu ning kindlasti ei lähe me oma publiku ees vastast alahindama. Võib öelda, et oleme üle pika aja vaikselt kõik mängijad rivisse saanud ning liigume ühe kohtumise kaupa. Eks siis platsil selgub, kuidas see pilt välja näeb,” lõpetas Musting.

Meeste meistriliiga mängud sel nädalal:
06.12. 19:00 Kalevi spordihall HC Tallinn – SK Tapa
06.12. 19:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper