Reklaam sulgub sekundi pärast

Esiliiga legendid ja noored tulevikutegijad ehk ees ootab põnev kulminatsioon

Esiliiga teises poolfinaalis lähevad vastamisi Põlva Arcwood (punases) ja Tallinna Spordikool/HC Tallas (sinises)
Esiliiga teises poolfinaalis lähevad vastamisi Põlva Arcwood (punases) ja Tallinna Spordikool/HC Tallas (sinises) — FOTO: Merlin Raudkett/Eesti Käsipalliliit

Tuleval nädalavahetusel jagatakse Eesti käsipalli viimane täiskasvanute tiitel, kui esiliiga finaalturniiril Põlvas lähevad poolfinaalides kokku kohalik Coop ja HC Kehra/Primend ning Arcwood/Põlva ja Tallinna Spordikool/HC Tallas. Täna vaatame peatreenerite abiga peale teisele paarile. 

Kümnendi vahetusel esiliigat valitsenud Arcwood hoiab enda käes absoluutset selle taseme rekordit, kui eelmise hooajani püsiti kaotuseta üle 60 mängu ning koju viidi mitmeid tiitleid järjest. Kuigi viimastel aastatel on ka mõned punktid kaotatud ning viimane tiitel loovutati noorele linnarivaalile, siis endistest koondislastest ja Serviti mängumeestest koosnev tiim püsib siiski sarja eesotsas ning esiliigast karikavõistluste finaalturniiridele pääsenud meeskonda alahinnata kindlasti ei tasu. 

“Teadsime, et noortest tulevikutegijatest koosnevad tiimid on suvega sammu edasi astunud ja tänavu tuleb esiliigas kõva andmine. Seadsime hooaja eel realistliku eesmärgi jõuda kohamängudele ehk kuue parema hulka, seega võib põhiturniiri teist kohta igati heaks tulemuseks pidada. Saime mõned valusad kaotused, kuid samas tegime hooaja jooksul täiesti uskumatuid tagasitulekuid, seega üldjoontes võime põhiturniiriga väga rahule jääda,” alustas Arcwoodi treener Markus Käo.”

“Finaalturniir tuleb tõenäoliselt läbi aegade üks põnevamaid, sest kõik on võimelised kõiki võitma ning lõplikku paremusjärjestust ei julge tõenäoliselt keegi ennustada. Poolfinaali vastast õnnestus põhiturniiril küll mõlemal korral võita, kuid võõrsil saatsime teisel poolajal korda väikese ime ning Põlvas käis Tallas pooliku koosseisuga. Vastaste rivistusse kuulub mitmeid meistriliigaski tegusid tegevaid mehi, keda toetavad kaks kogenud mängijat, seega asetaksin poolfinaalis favoriidikoorma lahkelt vastaste õlule,” jätkas Käo. 

Eelmisel hooajal Kaspar Leesi poolt üles kasvatatud poistega esiliigasse sisenenud HC Tallas sai hooaja eel mõned märgatavad täiendused Mistra duublina ning tegi sel aastal suure sammu edasi. Aasta tagasi lõpetati nelja võiduga kümnendana, kuid sel hooajal suudeti 28 punktiga omale kolmas koht kindlustada ning seejärel finaalturniirile pääseda.  

“Läheks esmalt ajas natukene tagasi. Olen väga rahul, et kõikide pingutuste najal sai eelmine hooaeg see noor võistkond esiliiga ringi sisse, mis oli ainuõige variant nende edasiseks arenguks. See hooaeg on olnud selle tee loogiline jätk. Minu poisid on saanud ise paremaks ning kui lisada siia Mistra noored ja kaks väga kogenud ning sümpaatset mängumeest, siis on meil sellel hooajal väga äge ja huvitav kooslus kokku saanud,” alustas HC Tallase treener, endine koondislane, Kaspar Lees.  

“Tulenevalt eelmistest detailidest oli selle hooaja eesmärk konkureerida kõikide vastastega, sest selles olukorras arenevad mängijad kordades rohkem, kui lihtsalt treeningul või näiteks kümnega maas olles. Jään põhiturniiriga igati rahule, sest poisid võitlesid välja võimaluse finaalturniiril veel kaks kõva mängu saada. Tunnustan kogu tiimi väga hea suhtumise poolest treeningutesse,” jätkas ise Mistra ridades meistrivõistlustel hõbeda võtnud Lees

“Mis puudutab finaalturniiri ennast ning meie vastaseid, siis usun, et käsipalli publikut ootab ees kaks huvitavat päeva nelja tugeva kohtumisega. Meie üritame oma asjadest kinni pidada ja mängida enda stiili. Loomulikult tahame vastastele väärikaid lahinguid anda. Eks pühapäeva õhtupoolikul on selge, kes sellel nädalavahetusel kõige teravam punt on. Meil on vastas Eesti mõistes väga kogenud ja individuaalselt kõvade oskuste ja saavutustega meeskond, kes koduseinte vahel on kindel favoriit,” veeretas ka Lees lõpetuseks koorma vastaste õlule. 

Esiliiga põhiturniiri lõppjärjestus:
1. Coop Põlva (33 punkti) 2. Põlva Arcwood (31) 3. Tallinna Spordikool/HC Tallas (28) 4. HC Kehra/Primend (28) 5. Viljandi SK/Pärnu (28) 6. HC Tallinn 2 (23) 7. SK Tapa/Tapa valla SK (20) 8. Tallinna Spordikool/Audentes (12) 9. Tartu Ülikool (10) 10. Mustamäe (5) 11. HC Viimsi (4)

Põhiturniiri resultatiivseimad mängijad:
1. Kristjan Heinla (Viljandi SK Pärnu, 148 väravat) 2. Boris-Kaspar Pani (HC Viimsi, 134) 3. Kermo Saksing (Coop Põlva, 115) 4. Klaus Peeter Rüütli (Tartu Ülikool, 114)

Esiliiga finaalturniiri ajakava Põlvas:
18.05
17:00 Coop Põlva – HC Kehra/Primend
19:15 Arcwood Põlva – Tallinna Spordikool/HC Tallas
19.05
14:15 𝐏𝐫𝐨𝐧𝐤𝐬𝐢𝐤𝐨𝐡𝐭𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞
16:45 𝐅𝐢𝐧𝐚𝐚𝐥