Reklaam sulgub sekundi pärast

EM-i avapäev lõppes U17 koondisele kaotusega Islandile

Käsipall
Käsipall — FOTO: Scanpix

EM avapäeva Eesti U17 koondise teises kohtumises mindi vastamisi Islandi eakaaslatega Eesti aja järgi õhtul kell 22 (eelmine mäng lõppes kell 18). Mõlemal võistkonnal oli üks mäng juba seljataga ning kohtumine lõppes Eestile kaotusega 14:24 (4:12)

Kohtumine algas sarnaselt avakohtumisele end otsides. Eesti avavärava viskas Jaan Pirk küll juba avaminutil, kuid Island realiseeris paremini ja kuuendaks mänguminutiks oli Islandi edu 1:4. Eesti koondisel oli kasutada nii seitsmendal kui ka kaheksandal mänguminutil karistusvise, kuid neid ei suudetud realiseerida. Noored olid hädas realiseerimisega, Islandi väravavahi ülemängimise ning väravate lisa ei tahtnud kuidagi tulla, kuigi võideldi ja oma võimalusi otsiti.

Esimese poolaja keskpaigas, kui Jaan Pirk sai 2-minutise karistuse, vaatas tabloolt vastu seis 1:5 Islandi kasuks. Kaks minutit hiljem realiseeris Kristjan Heinla 7-meetri karistusviske ning Karlis Kalki vise tõi tabloole 3:11. Island liikus aga oma teed ning eestlased ei suutnud leida seekord rohtu olukorra parandamiseks ja poolajale mindi kaotusseisus 4:12.

Teine poolaeg hakkas uue hingamisega. Karlis Kalki ja Trivo Vaiguranna väravatest vähenes vahe 6:12 peale. Väravalisa tõi ka Kristofer Liedemann. Kuid seejärel läks Island oma teed, kuigi Eesti koondis võitles, siiski ei suudetud mängu enda kasuks pöörata. Kohtumine lõppes tulemusega 14:24.

“Mängude vahe oli väga lühike, meeskond ei saanud puhata ja näha oli, et eelmise kohtumise väsimus oli sees. Positiivne on see, et saime kiirrünnakud tööle, aga puudu jäi tagamängijate visetest. Peame rohkem pingutama, muidu kuhugi ei jõua,” võttis kaotuse kokku kohtumises Eesti resultatiivseim mängija Jaan Pirk.

Väravad: Jaan Pirk 5, Karlis Kalk 3, Kristofer Liedemann 2, Kristjan Heinla, Trivo Vaigurand, Marti Neudorf, Trivo Vaigurand 1.

U17 koondis Euroopa lahtistel meistrivõistlustel Göteborgis: Johannes Pertelson, Andre Ansip, Oskar Luks, Markus Leidsaar, Markus Arik, Kristjan Heinla, Jasper Arnover, Karlis Kalk, Marti Neudorf, Kaspar Nurmet, Trivo Vaigurand, Jaan Pirk, Aleksandr Vassiljuk, Averi Hännile, Mikk Kaspar Piirsalu, Kristofer Liedemann. Treenerid Toomas Heinla, Aron Jaanis, Indrek Lillsoo, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Pirje Orasson.

 

Vahendas, handball.ee