Eesti võttis Austriast kordusmänguks kaasa kaheväravalise kaotuse

Neljapäeva õhtul kohtus Eesti käsipallikoondis Bregenzis 2023. aasta MM-valiksarjas Austriaga ja kaotas 33:35 (16:15). Selle paari parim selgub aga kahe mängu kokkuvõttes ehk pühapäeval on Eestil võimalus kaheväravaline kaotusseis võiduks pöörata.

Kohtumine algas meeletu tempoga, mõlemad meeskonnad ründasid kiirelt ja küllalt resultatiivselt. Eesti peamised pommitajad Mait Patrail, Karl Toom ja Dener Jaanimaa olid heas viskehoos ning viimane viis Eesti kaheksandal minutil 6:4 juhtima. Edu võinuks olla suuremgi, aga vastaste puurivaht Ralf Patrick Häusle tõrjus hästi.

Eesti edu püsis ja hakkas peagi kasvama – seisult 7:6 viskasid eestlased neli väravat järjest, Rasmus Ots aitas teisel pool platsi kaasa tõrjetega ning Jaanimaa tabamusest oli veerandtunnise mängu järel ees Eesti 11:6. Austerlased tõhustasid kaitset, mis muutus kohati üliagressiivseks ja skoor enam sama tempoga ei kasvanud.

Kodumeeskond hiilis vaikselt lähemale, Häusle peatas nii Patraili kui ka Karl Roosna karistusvisked, kuid Eestigi leidis uusi lahendusi. 26. minutil viis Henri Sillaste meie koondise 15:12 ette, aga vastaste suurim staar Nikola Bilyk seadis peagi jalule viigi. Puhkepausile aitas Ott Variku tabamus eestlased 16:15 eduseisus.

Teine pooltund algas jälle korraliku pommitamisega, austerlastel sai üha parema hoo üles Bilyk, kes meeskonna 36. minutil ka 20:19 juhtima tulistas. Viis minutit hiljem oli Austria edu juba neli väravat – 24:20. Eesti asendas väravavahi seitsmenda väljakumängijaga, lasi küll paar palli tühja väravasse visata, ent tuli mängu tagasi.

Toomi, Sillaste ja Alfred Timmo järjestikused väravad vähendasid vahe minimaalseks, kuid 49. minutiks sai Austria 29:25 ette. Eestlaste võimas võitlus andis aga tulemuse ning hästi kasutati ära meile paksu pahandust tekitanud joonemängija Tobias Wagneri kaheminutiline karistus.

Kaks väravat järjest Varikult ning suurepärane üleväljavise Otsalt tõid 55. minutil 31:31. viigi. Veel kahel korral saadi tabloole viiginumbrid, kuid viimastel minutitel õnnestusid Austria rünnakud paremini ning vastased said 35:33 võidu.

Eesti resultatiivseimad olid täna Toom seitsme, Jaanimaa kuue ning Sillaste ja Varik viie väravaga. Vastastel tabas Wagner üheksa ja Bilyk kaheksa korda. Pühapäeval kohtutakse Kalevi spordihallis, edasi järgmisse ringi Islandi vastu pääseb kahe mängu kokkuvõttes parem tiim.

"Usun, et tegime viimaste aastate ühe parema esituse. Võitlus, mida poisid platsil näitasid, oli fantastiline. Kaotuse üle ei saa õnnelik olla, aga oleme mängus sees ja parem selgub pühapäeval. Loodan väga, et rahvas tuleb meid Kalevi spordihalli toetama," sõnas Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson.

"Me kõik peame aru saama, et soosikud me siin paaris pole ja Austria on pidevalt MM- ja EM-finaalturniiridel mängiv võistkond. Suure osa avapoolajast tegutsesime väga hästi, kuid jäime siis pisut hätta vastaste agressiivsusega. Aga võitlesime rasketest seisudest tagasi ja selle üle võime uhked olla," lisas Sivertsson.

MM-valikmäng: Austria – Eesti 35:33 (15:16)

17. märtsil 2022. Bregenz – Rieden-Vorkloster Handballarena. 1250 pealtvaatajat.

Kohtunikud: Dimitar Mitrevski ja Blagojče Todorovski (Põhja-Makedoonia).

Eesti: Rasmus Ots (1 värav), Armis Priskus; Kaspar Lees, Martin Johannson (3), Alfred Timmo (1), Karl Toom (7), Ott Varik (5), Mait Patrail (4), Karl Roosna, Dener Jaanimaa (6), Henri Sillaste (5), Andris Celminš, David Mamporia (1), Mihkel Lõpp, Hendrik Koks. Peatreener Thomas Sivertsson.

Austria: Golub Doknic, Constantin Möstl, Ralf Patrick Häusle; Nikola Bilyk (8), Robert Weber (1), Sebastian Frimmel (5), Lukas Herburger (1), Daniel Dicker (1), Nikola Stevanovic (3), Tobias Wagner (9), Franko Lastro, Marko Katic, Moritz Mittendorfer (6), Michael Miskovez (1), Lukas Schweighofer, Eric Damböck. Peatreener Aleš Pajovič.

Pildil: Dener Jaanimaa ja Mait Patrail ennastsalgavalt kaitsetööd tegemas vastaste ohtlikuimate meeste Tobias Wagneri ja Nikola Bilyki vastu. (Foto: Helin Potter/EKL).