Eesti U20 käsipallikoondis võitis Kosovot

mängu parimaks valitud Ilja Kosmirak
mängu parimaks valitud Ilja Kosmirak — FOTO: Erakogu Eesti Käsipalliliit

Eile jätkas 2004. aastal sündinud noormeeste käsipalli rahvuskoondis U20 B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi, mis toimuvad 13.-21.07.2024 Pristinas, Kosovos. Eestlased asetusid alagrupis esikohale ning tunnistasid kolmapäeval veerandfinaalis nappi Slovakkia paremust ja alustasid Kosovo vastu 5. - 8. koha peale mängimist.

Mäng algas mõlemalt poolt ohtrate tehniliste vigadega. Kuigi Eesti sai Hendrik Koksi kahe tabamuse järel juba 7:4 ette, siis vähemuses mängides anti siiski edu käest ning 18. minutil olid tablool taas viiginumbrid 7:7. Siis tegid eestlased aga 8:1 spurdi ning läksid vaheajale juhtides kohtumist 15:8.

Kuigi eestlased said teise poolaja alguses juba ohtralt vahetusi teha, siis vastastele midagi lihtsalt ei antud ning 42. minutil viis Jass Einassoo oma meeskonna 22:12 ette. Edasi kulges kohtumine kordamööda skoorides ning Kosovo enam meile ohtlikuks ei saanud. Aron Saarna vormistas lõppseisuks 28:18.

Eesti poolelt olid täna resultatiivseimad nelja tabamusega Hendrik Koks ja mängu parimaks valitud Ilja Kosmirak. “Tegime täna kaitses head tööd ning suutsime tänu selle edu sisse saada. Võit oleks võinud olla isegi suurem, kuid kohati jäime natukene realiseerimisel hätta. Tuleb järgmises matšis natukene juurde panna ning viies koht ära võtta,” kommenteeris Kosmirak.

Eesti turniir lõppeb pühapäeval, kui 5. - 6. koha mängus minnakse vastamisi Türgiga, kes alistas täna Leedu 35:34.