Eesti U19 naiskond jäi Leedu turniiril alagrupis neljandaks

U19 naiskond
U19 naiskond — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

U19 naiskond kohtus oma alagrupi viimases kohtumises alagrupi liidri Sloveenia koondisega, mis hoolimata Eesti koondise suurepärasest algusest lõppes kaotusega 17:29 (9:14).

Alagrupi mängudes jäi Eesti koondis kolme kaotusega neljandale kohale. Kohamängus 5-8. kohale kohtub eest 15. juulil 2023 kell 13.00 Türgiga ning seejärel vastavalt tulemusele on viimane kohtumine pühapäeval 16. juulil 2023.

Eesti naised alustasid kohtumist hoolimata tehnilistest vigadest edukalt. Esimene poolaeg kulges Eesti juhtimisel ja edukalt realiseerides ning 20. minutil oli Eesti eduseis 8:5, kuid siis tekkis mängu suurem mõõn ning Sloveenia naised tegid eduka spurdi kuni 25. minutil vaatas tabloolt vastu vastase poolt edukalt realiseeritud karistusviskest viigiseis 9:9. Sloveenia oli hoo üles saanud ning poolajale mindi Eesti kaotusseisus 9:14.

Teine poolaeg mängupilti muudatust ei toonud. Eesti koondis küll võitles, kuid oldi raskustes realiseerimisel ja tehniliste vigadega. Mängu lõppedes tuli tunnistada oma alagrupis esimest kohta hoidva Sloveenia paremust 17:29.

Eesti naiskonna parimaks mängijaks kohtumises Sloveenia vastu valiti naiskonna kapten Gertu Jõhvikas.

Eesti koondise edukaim väravaviskaja alagrupi mängudes on Elle-Liis Liivas 14 väravaga, kes turniiri väravaviskajate pingereas hoiab peale alagrupimäge 10.-14. kohta, kes sõnas peale mängu, et mäng läks võrreldes teiste mängudega tegelikult hästi: „Alguses isegi juhtisime päris pikalt. Tegime enda liikumised õigesti ära lõpuni, kaitse püsis ja keskliin liikus kokkulepete järgi.“ Eesti koondist hoidsid taas mängus head tööd teinud väravavahid ning mängujuhid. „Mängu lõpus vajusime ära, võib olla tekkis väsimus, aga tegime ka rumalaid vigu, peamiselt sööduvigu. Meie peamine viga ongi, et me ei tee oma asju lõpuni, aga kindlasti oli see siiani meie kõige parem mäng. Meie mängujuhid Gertu Jõhvikas ja Jenni Horn juhtisid mängu hästi ja saime mõlemale poole liikumisi, kuid realiseerimisvead, mõned sööduvead ja eksimused ning tulemus on selline nagu on,“ võttis Liivas kaotuse kokku.

Väravaviskajad: Gertu Jõhvikas, Elle-Liis Liivas, Simona Koppel 3, Karina Kuul, Inga Bušina, Laura Kärner 2, Diana Laossaar, Marianna Kireeva 1.

U19 naiste koondis osaleb EHF Meistrivõistlustel Klaipedas järgmises koosseisus: Sofia Sittšenko, Diana Laossaar, Marianna Kireeva, Valeria Sohhina, Inga Bušina, Darja Belokurova (Reval-Sport), Elle-Liis Liivas, Gertu Jõhvikas, Johanna Kalgan, Hannah Mänd, Simona Koppel, Laura Kärner (HC Tabasalu), Jennifer Aleksandra Mednikova, Caroly Aruvel (SK Aruküla), Jenni Horn, Karina Kuul (SK Tapa/Tapa valla SK). Treener Martin Noodla, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Mihkel Jürisson.