Eesti U19 naiskond alustas EHF meistrivõistlust Klaipedas kaotusega

U19 naiskond
U19 naiskond — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Eesti U19 naiskond kohtus EHF Meistrivõistlustel Klaipedas avamängus Bosnia & Hertsegoviinaga, kellega peeti võitluslik ja tasavägine kohtumine, kuid kohtumise lõpuminutitel tuli tunnistada vastase paremust 19:21 (8:8).

Kohtumine algas väravatevaeselt ja kumbki naiskond ei suutnud esimesel viiel minutil realiseerida. Kui vastane sai kuuendal mänguminutil kirja kaks väravat, siis eestlannad avasid skoori kaheksanda mänguminuti lõpul kui Simona Koppel sai kirja Eesti koondise avavärava ja seisuks 1:2. Esimese poolaja keskpaigaks realiseeris Simona Koppel veelgi ja tablool oli seis 3:6. Kaotusseisu aitas vähendada kahel korral ka Elle-Liis Liivas ning Diana Laosaar ning vahe vähenes 6:7. Eesti naised võitlesid ning Elle-Liis Liivase väravast jõuti ka viigini 7:7. Mõlemad naiskonnad olid hädas tehnilise praagiga ning vastasvõistkonna väravavahtide üle mängimisega. Eesti naiskonna väravas tegi head tõrjetööd, peale mängu ka võistkonna parimaks mängijaks valitud, Darja Belokurova.  Peale Liivase viigiväravat oli viieminutiline väravatepõud mõlemal naiskonnal kuni vastane realiseeris värava, millele vastasid eestlanna kiirrünnakuga ja Inga Bušina väravast oli taas viigiseis 8:8, millega lõppes ka esimene poolaeg.

Teine poolaeg algas vastase poolse realiseerimisega, kuid Simona Koppel viigistas seisu 9:9. Seisuni 11:11 toimus mäng punkt punktis kuni Inga Bušina viis Eesti koondise esmakordselt 12:11 juhtima. Vastane viigistas, kuid taaskord Inga Bušina väravast oli Eesti eduseisus 13:12. Selline punkt punktis mäng kestis kuni teise poolaja keskpaigani kui vastane tegi kaheväravalise eestmineku ja Eesti jäi kaotusseisu 13:15. Eesti naised alla ei andnud, võitlesid kaotuseisust välja ja Diana Laossaare väravast oli kümme minuti enne kohtumise lõppu taas viigiseis 16:16. Seejärel sai vastane kaks vastuseta väravat. Eesti kaotusseis vähenes hetkeks minimaalseks Karina Kuuli väravast, kuid Bosnia & Herzegoviina suurendas eduseisu taas kaheväravaliseks, mida vähendas Hannah Mänd ja kolm minutit enne kohtumise lõppu oli seisuks 18:19. Viimased minutid kohtumises oli punkt-punktis, kus Eesti oli tagaajaja rollis ja vahe püsis minimaalne. Avamängus Eesti naistel võiduarvet avada ei õnnestunud ning vastu tuli võtta kaotus 19:21.

EHF Meistrivõitluse avamängus Eesti koondise resultatiivseim ja 100% realiseerinud Inga Bušina võttis kaotuse kokku: “Alustasime väga halvasti, esimese värava saime vist alles 9. minutil ja olime isegi 2:6 taga, aga kaitse ei olnud tegeliku halb. Eriti hea oli Darja (Belokurova), tema tõrjeid ja häälekalt kaasa elanud pink aitasid meid uuesti mängu sisse saada. Teisel poolajal pääsesime korra või paar juhtimagi, aga viimasel viiel-kuuel minutil jäi julgusest ja sihikindlusest puudu. Oli võidetav mäng! Suur tänu ka kohale tulnud meie poolehoidjate!”

Väravad: Inga Bušina 5, Simona Koppel, Elle-Liis Liivas 4, Hannah Mänd 2, Laura Kärner, Karina Kuul, Diana Laossaar, Gertu Jõhvikas 1.

Järgmised kohtumised:

11.07.2023 kell 19.45 Leedu vs Eesti;

13.07.2023 kell 17.30 Sloveenia vs Eesti.

Edasi lähevad mängud vastavalt alagrupis saavutatud kohale.

Mängudele saab kaasa elada EHF TV vahendusel https://ehftv.com/home (tuleb registreerida end kasutajaks, kuid registreerimine ja vaatamine on tasuta).

U19 naiste koondis osaleb EHF Meistrivõistlustel Klaipedas järgmises koosseisus: Sofia Sittšenko, Diana Laossaar, Marianna Kireeva, Valeria Sohhina, Inga Bušina, Darja Belokurova (Reval-Sport), Elle-Liis Liivas, Gertu Jõhvikas, Johanna Kalgan, Hannah Mänd, Simona Koppel, Laura Kärner (HC Tabasalu), Jennifer Aleksandra Mednikova, Caroly Aruvel (SK Aruküla), Jenni Horn, Karina Kuul (SK Tapa/Tapa valla SK). Treener Martin Noodla, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Mihkel Jürisson.