Eesti U19 käsipallinaiskond sai väga suure kaotuse

Eesti vs Leedu Riia turniiril
Eesti vs Leedu Riia turniiril — FOTO: Dace Eihvalde/LHF/arhiiv

U19 käsipallinaiskonna kohtumine EHF turniiril Klaipedas Leedu koondisega võidupunkte ei toonud ning sarnaselt Riia turniirile tuli tunnistada leedukate paremust 18:37 (11:20).

Eesti koondis kohtus nädalapäevad tagasi ettevalmistaval turniiril Riias Leedu koondisega, kus pingutustest hoolimata tuli vastu võtta kaotus 22:43. Uuele kohtumisele mind eesmärgiga võidelda ning hoida vahet soliidsemana.

Eesti naiskonna kohtumine Leedu koondise vastu algas sarnaselt eelmisele omavahelisele kohtumisele Riia turniiril. Leedu alustas esimesel minutil edukat realiseerimist ja realiseerimisraskusi vastasel ei tekkinudki. Eesti jäi tagaajaja rolli, kuigi naiskond võitles nii kaitses kui rünnakul. Raskused ja ebaõnn realiseerimisel ning Leedu koondise väravavaht ei võimaldanud leedukatele ohtlikuks saada. Poolajale mindi kaotusseisus 11:20.

Teine poolaeg sarnases esimese poolajaga. Eestlannad üritasid ja proovisid, kuid olid hädas realiseerimisega (mängu kokkuvõttes 37%), samas kui Darja Belokurova väravas tegi ilusaid tõrjeid. Leedu koondis osutus ka seekord veel mittevõidetavaks ja vastu tuli võtta kaotus 18:37.

Naiskonna kapten Gertu Jõhvikase sõnul oli naiskonnal kohtumises palju ebaõnne: „Alguses ei saanud me end käima ja tegime palju ebakindlaid otsuseid ja valikuid ning me ei suutnud realiseerida. Tundus nagu oleks olnud teatud kartus vastase ees.“ Kartusest saadi üle ja mäng hakkas toimima, kaitse pidas hästi. „Kõik teadsid, mida tuleb teha ja pidasid plaanist kinni kuni tuli mängus mõõn ja leedukad hakkasid eest ära jooksma kiiretesse. Meie tegime seejärel valesid otsuseid, ei rünnanud värava peale. Saime pihta väravapostidele ja pallid ei põrganud postist väravasse vaid ikka välja. Ka kohtunikud ei näinud mõningaid asju. Lõpuks läks vahe suuremaks kui tegelikult mängutase oli,“ võttis Jõhvikas mängu kokku.

Eesti koondise parimaks mängijaks valiti resultatiivseim mängija Elle-Liis Liivas.

Väravad: Elle-Liis Liivas 7, Caroly Aruvel, Jenni Horn 2, Diana Laossaar, Marianna Kireeva, Hannah Mänd, Karina Kuul, Simona Koppel, Inga Bušina, Laura Kärner 1.

Viimane alagrupi kohtumine toimub 13. Juulil 2023 kell 17.30, kui Eesti koondis kohtub Sloveenia koondisega. Edasi lähevad mängud vastavalt alagrupis saavutatud kohale.

U19 naiste koondis osaleb EHF Meistrivõistlustel Klaipedas järgmises koosseisus: Sofia Sittšenko, Diana Laossaar, Marianna Kireeva, Valeria Sohhina, Inga Bušina, Darja Belokurova (Reval-Sport), Elle-Liis Liivas, Gertu Jõhvikas, Johanna Kalgan, Hannah Mänd, Simona Koppel, Laura Kärner (HC Tabasalu), Jennifer Aleksandra Mednikova, Caroly Aruvel (SK Aruküla), Jenni Horn, Karina Kuul (SK Tapa/Tapa valla SK). Treener Martin Noodla, füsioterapeut Kert Kähari, delegatsiooni juht Mihkel Jürisson.