Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti tiimid üritavad Balti käsipalliliigas kohamängudeks parimaid asetusi saada

HC Viljandi
Foto: EKL

Käsipalli Balti liigas peetakse sel nädalavahetusel järjekordne voor, kus eestlaste osalusel toimub kuus mängu.

Viljandi HC ja Mistra sõidavad Läti tuurile, kus kohtuvad ASK Zemessardze/LSPA ja HK Ogre/HYDROX-iga. HC Tallinn mängib kahe Eesti võistkonnaga, SK Tapa/N.R Energy ja Põlva Servitiga. Lisaks läheb lätlaste ZRHK Tenax Dobele vastamisi leedukate HC Amberi ning VHC Sviesaga, vahendab handball.ee

Kahte Eesti klubi ootab ees külaskäik lõunanaabritele

Viljandi HC ja Mistra on tänavu Balti liigas näidanud võimsat minekut, kui mulgid on võitnud kõik viis kohtumist ning harjumaalased on pidanud tunnistama vaid just eelmainitu paremust. Viljandi mehed alistasid esimeses omavahelises kohtumises LSPA 13 väravaga ning Ogre viie tabamusega. Mistra oli samadest tiimidest parem kümne ning kahe väravaga. 

"Eks me ikka läheme oma pikka võiduseeriat Balti liigas pikendama. Oleme seadnud omale eesmärgiks alagrupi esikoha, et tagada endale play-offiks võimalikult soodne vastane. Aga Lätis on alati raske ning kuna Hendrik Koks sai võimaluse samal nädalavahetusel osaleda Euroopa Käsipalliliidu talentide kogunemisel Viinis, siis arutasime võistkonnaga läbi, et ta peab sellest võimalusest kinni haarama, mis omakorda tähendab, et temaga me see nädalavahetus arvestada ei saa. Ogre puhul peame kindlasti üritama nende resultatiivset rünnakut pidurdada," vaatas Viljandi HC peatreener Marko Koks ette tulevale voorule. 

"Meie jaoks on tegu väga olulise nädalavahetusega. Vaadates tabeliseisu ja arvestades juba erinevate play-off variantidega, analüüsime ja valmistume vastaste jaoks täie tõsidusega. Balti liigas on meie eeliseks see, et saame ka osasid esiliiga mängijaid kasutada. Koormused on olnud suured ning üritame noori edutada ja täie jõuga peale minna," jätkas Mistra treener Jüri Lepp. 

Põlva Serviti läheb alagrupi esikohta vormistama

Ülejäänud Eesti tiimid on sellel nädalavahetusel võistlustules kodumaal, kui HC Tallinn võõrustab laupäeval SK Tapa/N.R Energyt ning sõidab siis pühapäeval külla Põlva Servitile. Kuna Lõuna-Eesti tiimi edu on juba hetkel lähima konkurendi ees viis punkti, siis vajavad nad veel ühte võitu, et kindlustada endale alagrupi esikoht. 

Eesti võistkonnad on loomulikult sel hooajal omavahel juba kordi kokku läinud. Viimati alistas Tapa Tallinna 13 tabamusega ning Serviti oli pealinlastest üle 22 väravaga. 

"Saame vastu kõvad Eesti tiimid. Serviti klass on kõigile teada ning Tapa on olnud selle hooaja komeet, kes võivad heal päeval kõiki võita. Aga kodus mängides me loomulikult neile midagi ei kingi ning läheme kõvasti võitlema. Pühapäeval on meil Lõuna-Eestis kindlasti veel raskem, kuna vastased peavad nädalavahetuse ainsa matši, aga meil on lühikese koosseisu juures veel laupäevane kohtumine jalgades," kommenteeris HC Tallinna treener Risto Lepp. 

"Meie põhieesmärk on alagrupi esikoht ära vormistada. Õnneks saab Balti liiga koosseisu lisada ka noori A-klassi mängijaid, kellele saame seda kogemust pakkuda. Saime Balti liigas eelmises voorus oma esimese kaotuse aga nüüd on meil veel kahest järelejäänud matšist ühte võitu vaja ning üritame kaks punkti kätte saada," jätkas Kalmer Musting. 

Balti liiga voor:
28.01
16:00 · Sõle Spordikeskus HC Tallinn - SK Tapa/N.R Energy
16:00 · Dobele spordihall ZRHK TENAX Dobele - HC Amber
16:00 · Ogre HK Ogre/HYDROX - Viljandi HC
17:00 · ASK spordisaal ASK Zemessardze/LSPA - Mistra

29.01
13:00 · Ogre HK Ogre/HYDROX - Mistra
14:00 · ASK spordisaal ASK Zemessardze/LSPA - Viljandi HC
16:00 · Dobele spordihall ZRHK TENAX Dobele - VHC Sviesa
16:00 · Mesikäpa hall Põlva Serviti - HC Tallinn