Eesti noortekoondis tunnistas veerandfinaalis vastaste nappi paremust

Urmas Rõuk (pildil paremal) valiti täna Eesti parimaks
Urmas Rõuk (pildil paremal) valiti täna Eesti parimaks — FOTO: Jerry Nicolas

Eile jätkas 2004. aastal sündinud noormeeste käsipalli rahvuskoondis U20 B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi, mis toimuvad 13.-21.07.2024 Pristinas, Kosovos. Eestlased asetusid alagrupis esikohale ning kohtusid täna veerandfinaalis Slovakkiaga.

Resultatiivselt alanud kohtumises olid meeskonnad 15. minutil 7:7 viigiseisul. Väravas jätkas Madis Valk sealt, kus Leedu vastu lõpetas ning tegi ilusaid tõrjeid. Rünnakupoolel hoidsid Eestit mängus Hendrik Koks ja Arno Vare, kes olid kahekesi vastutavad kõigi meie tabamuste eest. Poolaja lõpus aga haaras Slovakkia initsiatiivi ning lasi kõva kaitse abil Eestil visata vaid 5 väravat ja läks garderoobi 15:12 eduseisul.

Teist poolaega alustasid aga paremini eestlased, kes tulid Marcus Rätteli värava järel 47. minutil taas 21:21 viigiseisule. Edasi kulges mäng veerandfinaalile kohase pingega ning tabamusi tuli kordamööda. 10 sekundit enne mängu lõppu, kui Slovakkia oli ühega peal, suutis Eesti palli vahelt võtta, kuid Arno Varel kiirrünnakut realiseerida ei õnnestunud ning Slovakkia edenes seisuga 28:27 poolfinaali.

Eesti poolt olid täna resultatiivseimad Arno Vare seitsme ning mängu parimaks valitud Urmas Rõuk viie tabamusega. “Kahjuks võit jäi täna pisidetailide taha. Suutsime küll lõpu eel kaotusseisust välja tulla ning vastastele lahingu anda, kuid me ei pannud oma olukordi ära. Peame edasipidi pingelistes olukordades rahu säilitama ning natukene kindlamaid otsuseid vastu võtma,” kommenteeris Rõuk pärast kohtumist.

Eesti jaoks jätkub turniir nüüd reedel, kui alustatakse mängimist 5. - 8. kohani.