Eesti noortekoondis lõpetas finaalturniiri viienda kohaga

Eesti 2004. aastal sündinud noormeeste koondis Kosovos
Eesti 2004. aastal sündinud noormeeste koondis Kosovos — FOTO: EKL

Täna jätkas 2004. aastal sündinud noormeeste käsipalli rahvuskoondis U20 B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi, mis toimuvad 13.-21.07.2024 Pristinas, Kosovos. Eestlased asetusid alagrupis esikohale ning tunnistasid kolmapäeval veerandfinaalis nappi Slovakkia paremust. Reedel võideti Kosovot ning täna mängiti Türgiga viiendale kohale.

Tehniliste vigade ning mitmete eksimustega kuue meetri visetelt alanud kohtumises haaras alguses initsiatiivi Türgi, kes juhtis 11. minutil 5:1. Pärast Kalmer Mustingu võetud time-outi tuli Eesti aga järgi ning Karl Kõverik tõi 20. minutil tabloole viigiseisu 8:8. Edasi lasti vastastel skoorida vaid kolmel korral ning poolaja lõpptulemuseks vormistas Aron Saarna 15:11.

Kuigi Türgi alustas teist poolaega pisut paremini, siis Eesti sai kiirelt vahe tagasi võideldud ning perioodi keskpaigaks viis Marcus Rättel meid taas viiega ette. Türklased võitlesid end siiski mängu tagasi ning kaks minutit enne lõppu vähendati seis 27:28 peale. Siis aga suutsid eestlaste poolelt skoorida Jass Einassoo ja Rättel ning meie poisid lõpetasid turniiri 30:28 võiduga.

Eesti poolelt olid täna resultatiivseimad Marcus Rättel, Hendrik Koks ja Urmas Rõuk kuue väravaga. Mängu parimaks valiti Ilja Kosmirak. “Suutsime täna mängida head 40 minutit, esimesed ja viimased kümme nii head ei olnud, aga suutsime selle abil siiski võidu võtta. Algul ei saanud oma rünnakut käima ning lõpus lasime jala liiga vara lõdvaks,” alustas koondise kapten, Hendrik Koks, tänase mängu kokkuvõtet.

“Suures pildis võib turniiriga rahule jääda, natukene jääb kripeldama see, et kaotasime vaid ühe mängu, kuid asetusime viiendaks. Slovakkiaga vastasseisus oleksime pidanud suutma oma võimalused paremini ära kasutada. Vaadates, et nemad on hetkel finaalis, siis ei olnud palju puudu, et meie seal oleks. Üldiselt on meil siin super kutid koos,” lõpetas Koks turniiri ülevaatega.

B-divisjoni finaalis kohtuvad õhtul Slovakkia ja Läti, Soome mängib Luksemburgi vastu pronksile. A-divisjoni kullamatši pääsesid Portugal ja Hispaania, jättes pärast võidetud poolfinaale kolmandale kohale mängima Saksamaa ja Taani.