Eesti noortekoondis lõpetas Balti mere turniiri kolmanda kohaga

2004. aastal sündinud noormeeste käsipallikoondis
2004. aastal sündinud noormeeste käsipallikoondis — FOTO: Eesti Käsipalliliit Joonas Kuuskla

Täna lõpetasid 2004. aastal sündinud käsipallikoondise noormehed Kalevi Spordihallis Balti mere karikaturniiri, kus lisaks võõrustajatele osalesid Läti, Leedu ja Soome meeskonnad. Meie poisid olid eelmistel päevadel tunnistanud lõuna- ja põhjanaabrite paremust ning täna mindi vastamisi leedukatega.

Mängu alustasid tugevamalt leedukad, kes läksid poolaja keskpaigaks Tomas Boguševiciuse värava järel 10:6 ette. Seejärel aga eestlased kosusid ning perioodi lõpus tehti Arno Vare väravate toel 7:1 spurt, mille abil võeti garderoobi kaasa 18:14 edu.

Teisel poolajal eestlased kasvatasid edu veelgi ning Jass Einassoo värav viis meie poisid 44. minutil juba 27:18 ette. Lähemale leedukad enam ei saanudki ning Eesti sai ohtralt vahetusi tehes kõigile mänguaega anda ning lõpuks kindla 37:29 võidu vormistada. Võõrustajate resultatiivseimad olid täna Urmas Rõuk ja Karl Markus Kannel viie tabamusega. Leedu poolelt tabas Titas Janušonis kaheksal korral.

“Tegime eelmisest kahest kaotusest omad järeldused. Olime täna rohkem keskendunud ning suutsime vastastele endale sobiva mängu peale suruda. Murdsime leedukad kaitses maha ning saime sealt lihtsaid kiirrünnakuid. Tore, et saime turniiri positiivse emotsiooniga lõpetada,” võttis kohtumise kokku Eesti poolt mängu parimaks valitud Urmas Rõuk.

Turniiri võitsid täiseduga soomlased, neile järgnesid lätlased kolme punktiga, kolmandana lõpetanud eestlased said kirja ühe võidu ning võistlused ühe viigiga lõpetanud leedukad jäid viimaseks. 2004. aastal sündinud noormehed valmistuvad Kalmer Mustingu, Rein Suvi ja Kaspar Leesi juhtimisel M20 Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad 13.-21.07.2024 Pristinas, Kosovos.