Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti meeste käsipallikoondis osaleb Balti mere turniiril

— FOTO: Karli Saul

Nüüd kui käsipallurid on verivorstid ära söönud, on aeg jõulupraad välja higistada ning meeste käsipallikoondis teeb seda Lätis, Ludzas, kus peetakse Balti mere turniir. Sini-must-valged lähevad vastamisi Leedu, Soome ja võõrustajate meeskondadega. 

“Arvestades, et meil toimub samal ajal ka noortekoondise kogunemine, siis kartsin tegelikult, et koosseisuga tuleb isegi rohkem probleeme. Pühade tõttu ja muudel põhjustel on küll mõned äraütlejad, nagu Alfred Timmo ja Rasmus Ots, kuid õnneks saime siiski korraliku meeskonna kokku. Eks aasta lõpp on keeruline aeg, kuid see tähendab, et ka koondise piiri peal olevad mängijad saavad võimaluse end näidata,” alustas koondise peatreener Martin Noodla koosseisule peale vaatamisega. 

Eesti meeste koondis kohtus viimati teatavasti maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni esimeses ringis Lätiga ning seal alistati vastased kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 58:51. Nüüd alustatakse valmistumist teiseks vooruks, kus minnakse märtsi keskel vastamisi Ukrainaga. 

“Meie põhiline eesmärk on tuleval turniiril jätkata nende asjadega, kust Läti vastu pooleli jäime. Kuigi on ka mõned uued mängumehed, siis saame neile kiiresti oma põhimõtteid tutvustada ning siis juba jätkata oma plaanidega. Põhiliselt üritame vaadata kahe-kolme mängija koostöid ning ehk natukene ka esperimenteerida erinevate kaitseformatsioonidega ning loomulikult täiendada poolkiiresse minekut,” jätkas Eesti loots. 

“Eks natukene vara on veel täielikult ainult Ukrainale mõelda, kuid natukene on tegevus ikka suunatud ametlike kohtumiste suunal. Praegu ei tea me meie ega vastaste koosseise, kuid usun, et saame siiski tuleva turniiriga pilti jälle natukene selgemaks,” lõpetas Noodla.

Ühtlasi valiti värske peatreener Martin Noodla käsipallifännide poolt oktoobri kuu tegijaks ning Eesti meeste koondise valisime Läti alistamise järel novembri kuu parimaks, kuna hääletus tundus üleliigne. Sellega seoses esitasime meeskonna lootsile ühe küsimuse: Milline näeb välja koondise treeneri töö väljaspool treening- ja mängutsükleid?

“Õhtu lõpuks on see pidev töö. Näiteks siin jõulupühade ajal saab ajakirjanike ja pressiteadete küsimustele vastata (naeris - toim.). Aga kui tõsisemalt rääkida siis pidevalt on ennast vaja hoida kursis välismaa mängijatega, samal ajal loomulikult mitte kohalike mehi mitte unustades. Sellised väikesed asjad, organiseerimine, kes on seekord tulemas, kes peab vahele jätma, keda asemele võtta. Jooksev tegevus, kus ainult üks osa on see, mida trennis tehakse. Selle ümber on suur roll sellel, et ka ülejäänud raam ümber selle korras oleks.”

Pärast Läti turniiri saavad Eesti meeste koondislased pidada aastavahetust, et siis 5. jaanuaril taas koguneda laagrisse Tallinnas, mis peetakse koos 2004. aastal sündinud noormeeste koondisega. 

Turniiri kava:

28.12

17.00 Läti - Eesti

19.00 Soome - Leedu

29.12

16.00 Eesti - Soome

18.00 Läti - Leedu

30.12

10.00 Soome - Läti

12.00 Leedu - Eesti

Eesti koondise koosseis:

Tanel Kütt, Dener Jaanimaa, David Mamporia, Aleksander Pertelson, Artur Morgenson, Armis Priskus, Otto Karl Kont, Mathias Rebane, Simon Drõgin, Kermo Saksing, Mihkel Lõpp, Ott Varik, Sigmar Seermann, Rauno Kopli.

Peatreener: Martin Noodla Treener: Janar Mägi Füsioterapeut: Kert Kähari Võistkonna juht: Sten Toomla