Eesti koondise hea võitlus positiivset tulemust ei toonud

Eesti meeste käsipallikoondise teekond 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiril sai otsa. Korduskohtumises kaotati pühapäeva õhtul Tallinnas tulemusega 24:27 (13:14) Austriale ning jäädi kahe mängu kokkuvõttes alla 57:62.

Austerlased saabusid Tallinnasse 15 palluriga, sest kogenud väravavaht Golub Doknic jäi põlvevigastusega koju. Eesti tõi meeskonda juurde kogemust Marius Aleksejevi ja Kristo Voika näol, kes asendasid Armis Priskust ja Hendrik Koksi. Lisandus ka Austria-reisilt eemale jäänud Jürgen Rooba.

Vastupidiselt avamängule Bregenzis, möödusid esimesed minutid närviliselt. Eestil välgatas kaks korda Dener Jaanimaa vasak käsi, Rasmus Ots tegi kaks tõrjet ja Eesti sai 2:0 ette. Siis pääsesid maksvusele igapäevaselt Euroopa Meistrite liigas mängiva vasakääre Sebastian Frimmeli oskused.

Eesti lipsas sisse tehnilist praaki, külalised viskasid viis vastuseta väravat ja said kolmeväravalise edu. Meie peatreener Thomas Sivertsson muutis kaitseformatsiooni 5-1 peale ning Mihkel Lõpp tuli katma veel üht Meistrite liigas pallivat meest ehk Nikola Bilykit. Mait Patraili ja Jaanimaa väravatest jõudis Eesti uuesti viigini, juhtima aga ei saanud.

Hästi hakkasid tabama Saksamaal mängivad Viljandi käsipalli kasvandikud Karl Toom ja Karl Roosna, kuid vastastel olid ikka ja jälle vastused olemas ning poolaja võitis Austria 14:13. Tasavägine ja võitluslik heitlus jätkus ka pärast pausi, Eesti võitles hingestatult suurepärase publiku toetuse abil.

Austria sai kolmandal veerandtunnil paaril korral kahe väravaga ette, aga mitte enamat. 44. minutil tõi Jürgen Rooba tabamus tabloole 19:19 viigiseisu, ent siis jooksis eestlaste rünnak pikaks ajaks ummikusse. Vastased hakkasid väravavahti asendama seitsmenda väljakumängijaga ja tegid 11 minutiga 5:0 vahespurdi.

Viieväravalisest kaotussseisust Eesti enam välja ei tulnud, Austria võitis kohtumise 27:24 ning edenes järgmisse ringi Islandi vastu koondtulemusega 62:57. Meie koondise täpsematena viskasid Jaanimaa ja Rooba viis ning Patrail ja Toom neli väravat. Austrial tabas Frimmel kaheksa korda.

"On normaalne, et mängudes on tõusud ja mõõnad. Saime väga hästi hakkama Bilykiga, kuniks austerlased 6-6 mängisid, lisapalluri toomisega said nad initsiatiivi. Rünnakul peame olema efektiivsemad, sealhulgas karistusvisetel," kommenteeris koondise peatreener Sivertsson.

"Suures pildis olen rahul, aga pisiasjad jäävad kripeldama. Me teeme koondisega tööd, et selliseid mänge võita ja usun, et tegime kahe Austria-mänguga jälle sammu edasi. Sügisel algab meie jaoks väga tähtis EM-valiksari ja selle suunas võime optimistlikult vaadata," lisas meie rahvuskoondist alates 2018. aasta suvest juhendav rootslane.

MM-valikmäng: Eesti – Austria 24:27 (13:14)

20. märtsil 2022. Tallinn – Kalevi spordihall. 500 pealtvaatajat.

Kohtunikud: Jesper Kirkholm Madsen ja Henrik Mortensen (Taani).

Eesti: Rasmus Ots, Marius Aleksejev; Kaspar Lees, Martin Johannson (1 värav), Alfred Timmo, Karl Toom (4), Ott Varik, Mait Patrail (4), Karl Roosna (2), Dener Jaanimaa (5), Henri Sillaste (2), Andris Celminš, Jürgen Rooba (5), David Mamporia, Mihkel Lõpp (1), Kristo Voika. Peatreener Thomas Sivertsson.

Austria: Ralf Patrick Häusle, Constantin Möstl; Nikola Bilyk (5), Robert Weber (2), Sebastian Frimmel (8), Lukas Herburger, Daniel Dicker (2), Nikola Stevanovic, Tobias Wagner (3), Franko Lastro (2), Marko Katic, Moritz Mittendorfer (2), Michael Miskovez (2), Lukas Schweighofer (1), Eric Damböck. Peatreener Aleš Pajovič.

Pildil: Kodupubliku marulisel toetusel võitles Eesti hingestatult, ent võiduks sellest ei piisanud. (Foto: Helin Potter/EKL).